Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy csináljam azt, hogy...

Hogy csináljam azt, hogy télen is bírjam a futást?

Figyelt kérdés

Két levegőt veszek és a torkom megfázik. Attól függetlenül, hol veszem a levegőt. Vagy bele kell törődnöm, hogy télen nem tudok futni?

Köszönöm a válaszokat


2014. dec. 29. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ma is futottam, és nagyon kellemes volt.


Először is biztos vagy benne, hogy a torkod a futástól, a szabadban tartózkodástól fázik meg? Mert én egyáltalán nem. Ha ilyen könnyen megfázol, akkor gyenge az immunrendszered, és tulajdonképpen bármitől megfázol, két korty víztől is. De lehet, hogy nem elsősorban erről van szó, hanem egy lelki problémáról. Rengeteg embert ismerek, aki evidensnek veszi, beképzeli magának, hogy ilyen hidegben nem szabad kint lenni, hogy ő ezt nem bírja. És a megfázás nem annyira a hidegtől van, hanem attól, ha lelkileg bepánikolsz tőle és ilyen gátakat építesz magadnak.


Én azt javasolnám, hogy ne foglalkozz a megfázás lehetőségével, ne félj tőle, hanem vágj neki! Pár percig tényleg kellemetlen kilépni a hidege, de 5 percen belül már élvezni fogod, hogy átmelegszel, és könnyedén legyőzöd a hideget. Tudományos álláspont, hogy -15 fokig nyugodtan lehet futni, addig a tüdő gond nélkül fel tudja melegíteni a levegőt, tehát nincs mitől tartani.


Mondjuk meleg, több rétegű futóruha, kesztyű, sapka ilyenkor kell, de ha nincs spéci futóruhád, a hagyományos szabadidőruha is megteszi. Bár erre azt mondják, hogy könnyen beleizzadsz és megfázol tőle, de én ezt nem tapasztaltam, mikor még nem volt külön futócuccom, akkor se.

2014. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hidegre azzal lehet legjobban felkészülni, ha már ősszel is futsz, amikor kezd hűlni az idő.

Aztán van néhány praktika, ami általában segít (de legalábbis megnyugtat, hogy tettél valamit). Például ha futás után rögtön iszod a meleg teát mézzel, citrommal, gyömbérrel, szeded a C-vitamint nagy dózisban. Nem sétálsz odakint, hanem ajtótól ajtóig futsz, utána rögtön zuhany. Kipihened magad rendesen, sálat kötsz a szád elé futáshoz, próbálsz nap közben is minél többet a szabadban lenni, ezzel is szokod a hőmérsékletet. Ha futás után köhögsz vagy folyik az orrod, az még nem jelenti, hogy megfáztál (ha esetleg ilyesmitől ijedtél volna meg). Nekem minden alkalommal ez van, de megfázás még sosem lett belőle a három átfutott telem alatt.

2014. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!