Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Le lehet futni a maratont 125...

Le lehet futni a maratont 125 Kg-os testsúllyal?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kövér, csak nagyon magas, közel 2 méter, és némi plussz izom is van rajtam. Kíváncsi vagyok, hogy ilyen testméretekkel, is teljesíthető a maraton?

Vagy még a cél előtt kikészülne valamelyik izületem?



2014. nov. 17. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet futni, de nem ajánlom.. Ha megnézel egy maratonfutót ők nagyon magas, vékony emberek hosszú lábakkal, óriási lépésekkel haladnak, szinte csak átlibbennek a lábukon.


125 kg-val terhelni 7-8 órán keresztül a térdeidet/bokáidat betonon nagyon gyilkos. Szerintem ez nem a te sportod, legalább is én biztos nem csinálnám meg a helyedben.

2014. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Csiß ***** válasza:
100%
Én nem próbálnám ki.Olyan szinten megterhelné az ízületeket,mint az állat.
2014. nov. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 202 cm vagyok és 91 kg, 2 naponta lefutok 10-12 kilométert nagy tempóban, a félmaratoni távot is többször lenyomtam már gond nélkül, ha a súlyodat le tudnád vinni 100 kg-ra, azt elbírnák az ízületeid. Én 100 kg körül voltam, de amióta rendszeresen futok beállt a súlyom 88-91 kg-ra.
2014. nov. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!