Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magas testsúllyal szabad...

Magas testsúllyal szabad futni, HA nagy az izomtömegem is?

Figyelt kérdés
170cm vagyok és 90 kiló, de ennek jelentős része izom (tudatosan izmot építettem meg mindig sportoltam). Ha futok a pulzusszámom 30 óra alatt (10km/h) is 160-165-ös átlagnál marad. Viszont a plusz súly nem teszi tönkre az ízületeimet még így is?

2014. febr. 12. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha naturál vagy, akkor eléggé zsíros lehetsz így. ( kb. +10-15 kg felesleg)

Egyébként a bániék nem véletlenül ajánlják a sima aerob edzést, mert annál is ugyanannyi kalóriát égetsz el, csak lassabban és normál pulzusszám alatt.

Szóval amíg nem érzed magad úgy, hogy biztonságosan futhatsz, addig inkább lassan sétálj, fokozatos tempóban.

Ja, és a legfontosabb: diétázz(ha akarsz).

2014. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
160-as pulzus már a kardio tartomány.
2014. febr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megterheli eléggé. Bodybuilder vagy?
2014. febr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Voltam, de már egy ideje szüneteltetem. Nem érzem megerőltetőnek a futást, csak félek az ízületi túlterheléstől, az én súlyom nyilván nagyobbat üt mint egy átlagos futóé.
2014. febr. 13. 01:37
 5/6 anonim ***** válasza:

ez nem megválaszolható egyénfüggõ, én 90-100kg közt mozgok, 5 éve futok rendszeresen és semmi bajom, de ismerek 80kg-ost, akinek fél év alatt szétt memt a térde. szerintem ez erõsen genetika is.

Arra figyelj, hogy a futócipõd passxoljon a megfelelõ tetepviszonyhoz, és a lábtípusodhoz

nem a márka a lényeg...

2014. febr. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eyt bíztató hallani, remélem, én is azok közé tartozom, akiknek nem less Baja tőle! és hogyan tudnám kideríteni, hogy milyen cipő a legjobb a lábamhoz? Csak aszerint hogy mi nagyon kényelmes, vagy valahonnan máshonnan is lehet ezt tudni?
2014. febr. 13. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!