Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik étkezés a jobb és táp...

Melyik étkezés a jobb és táp anyag dúsabb egy sportoló számára?

Figyelt kérdés
Állandó harcban vagyok a párom öccsével aki konditerembe jár. Nem hajlandó semmi mást megenni a húsokon kívül semmit. Szedi a sok vitamint. Én órákat gürizek a konyhában. Minden nap van leves ami neki nem jó szar mert annyit ér mint egy pohár víz. Ha főzeléket főzök azt meg sem eszi mert az semmire sem jó inkább rendel valamit magának. Azzal jön hogy én nem értek hozzá. Oké hogy nem értek ez tény. De szerintem egy ember szervezetének szükséges a változatos étrend. Ha eljár az edző terembe ha nem. Kíváncsi vagyok a hozzá értő emberk véleményére.
2014. okt. 31. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg kell lenni a 2g x ttkg fehérjének, ha fejlődni akar. Ez levesből és főzelékből nem jön össze, jó ha megy hús is, és ez nem kevés. Én megeszem köretnek a főzeléket, nálam nem gond, de a fehérjemennyiségre ügyelek.

Egyébként lehet ezt változatosan is csinálni.

Fehérjeforrások: hús, tojás, túró, protein tápkieg.

Szénhidrátnak: rizs, zab, tk kenyér, tészta, krumpli, sok zöldség, gyümölcs.

Zsír: lenmagolaj, halolaj, kókuszzsír, magvak, stb.


Akkor szerinted ez miért nem változatos és mit tud hozzátenni egy leves, vagy főzelék, mikor a zöldséget meg lehet enni párolva is? Miben szenvedek én hiányt ha nem eszem főzeléket? Semmiben. Én megeszem, nem ezért írom, de ha nem enném meg, akkor sem lenne semmi tápanyaghiány. Ezt kellene megérteni!

2014. okt. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen a főzeléket mindig hússal csinálom. Van tojás leves. Hal és még sorolhatnám. Nagyon változatosan főzök a kisfiam fejlődése érdekében. Köretnek felváltva van riz, krumpli, zöldségek. De ő azt várja el hogy napi szintem csirke mellett főzzek meg rizst. Én nem azt mondom hogy hiányt szenved bárki is aki úgy táplálkozi mint te de nála ez agyi dolog hogy ő nem eszik mást csa húst ha zöldséget rakok az asztalra azzal jön hogy nem tehén hogy zöldet egyen. Én csak ezért tettem fel a kérdést mert egyszerűen elvárha hogy az ő igénye szerint húst együnk hússal.
2014. okt. 31. 17:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig a zöldség nagyon fontos, legalább annyi kell belőlem mint hús. Azaz napi fél kg csirke mellé kell minimum fél kg zöldség. Ezt minden testépítő tudja és eszünk is zöldséget. Fontos az emészthető rostok miatt.
2014. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!