Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes elkezdeni...

Hogyan érdemes elkezdeni kocogni futópadon?

Figyelt kérdés
Mivel a munkám miatt nagyon eltunyultam, elhatároztam, hogy futni (inkább csak kocogni) kezdek. Ehhez van egy futópadom és ezen szeretnék kocogni, mert a környezetem nem megfelelő a szabadban futáshoz, meg időm sincs rá (és hideg is van:)). A kérdésem az, hogy hogyan kezdjek hozzá. Az elmúlt egy hétben minden nap 40 perc 6km/h sebességű sétát csináltam. Gondoltam ennyi elég lesz kezdetnek és megpróbáltam átállni a kocogásra (8km/h). De kb 2-3 perc után úgy elkezdett fájni a lábam, hogy alig tudtam lépni is. Nem a bemelegítéssel volt a baj, mert előtte most is 15 percig fokozatosan növeltem a sebességet egészen 8-ig, vagy ez kevés volt? A kérdésem az, hogy meddig kellene sétálni ahhoz, hogy tudjak kocogni is? Egyébként nem fogyás miatt csinálom, hanem inkább a formába hozásom miatt.
2010. jan. 24. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
fája lábad 2-3 perc után? nem vagy lúdtalpas? megfelelő a cipő?
2010. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lábad melyik része fáj? Ha a talpad fáj, akkor az természetes valamennyire, kemény vagy, kibírod. Ha a térded fáj az már gázosabb, és szerintem akkor inkább ne fuss, jó a tempós gyaloglás is teljesen. Meg kell különböztetni hogy izom fáj vagy porc, mert a kettő nagyon más okból lehet.
2010. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok lúdtalpas és rendes futócipőt használok.

A lábszáram kezdett el fájni (égni) a bokám fölött, gondolom izom lenne ha lenne :)

A térdem és a talpam nem fáj.

2010. jan. 24. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:

a bokád fölött de HOL, elöl, hátul, oldalt??? (nem mindegy)


ja és ugye nem minden nap akarsz kocogni?

2010. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elöl és nem minden nap, csak olyan heti 2-3 alkalomra gondoltam.
2010. jan. 24. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:

tehát a tibialis anterior...


[link]


erre bizony pihenni kell, nekem is volt, ezért mondhatom hogy eröltetni nem érdemes


lehetséges okok:


-edzetlenség

-rossz, nehézkes futócipő

-lúdtalp

-görnyedt testtartás


pihenj kb 1-2 hónapot, addig is csinálj erősítő gyakorlatokat + futás előtt és után mindig csinálj nyújtásokat

2010. jan. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
LOL! a bokád fölött ELÖL nincs izom. basszus. hátul van a vádli, annak vannak különböző részei, de azon kívül maximum szalagokat találsz arra, meg porcokat. És szerintem ha a boka fölött elöl fáj, akkor az egyértelműen ilyen téma. És igen, pihentesd. jobban jársz ha nem kocogsz, hanem tempósan gyalogolsz.
2010. jan. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!