Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ökölvívás VS. Birkózás? Ki...

Ökölvívás VS. Birkózás? Ki nyerne? Indokot is kérek!

Figyelt kérdés
Egy amerikai néger nehézsúlyú bokszoló vagy egy orosz félnehézsúlyú szabadfogású birkózó? Tegyük fel összeengedjük őket egy ringbe/ketrecbe.
2010. jan. 21. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az, aki rá tudja erőltetni a "harcmodorát" a másikra. Egy félnehézsúlyú szabadfogású birkózó valószínűleg nem tud kitérni az ökölvívó ütései elől, de az ökölvívó sem tudna mit kezdeni egy dobással. Tehát aki hamarabb be tudja vetni a tudását, az fogja legyőzni a másikat.
2010. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az ökölvívó. A birkózó csak fetreng össze-vissza, mint a lajhár, addig az ökölvívó húszszor megüti.
2010. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

ezzel csak az a gond, ha a birkózó a boxolón fetreng össze vissza, annak a boxoló nagyon nem fog örülni. Ha már összekapaszkodtak, a boxolónak nincs esélye, tehát az az esélye, hogy még azelőtt leüti, mielőtt elkapná - a meccs azon dől el, hogy ez sikerül-e neki.

Valószínűleg egyébként nem. Egy ilyen birkózó marha gyorsan tud rárontani az ellenfelére, ráadásul alulról, a lábaira, amit egy boxoló még annyira sem tud védeni, mert olyan lentre nem tud rendesen ütni, ha meg már egyszer megvan, akkor neki annyi, pillanatok alatt földharc, és esélye sincs hatékony ütést küldeni, szépen becsomagolják.

2010. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én is a 3. válaszolóval értek amúgy egyet, szerintem is a birkózó nyerne. De azért még várom ám a kommenteket!
2010. jan. 21. 22:36
 5/17 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló megírta a lényeget.
2010. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát ha így tesszük fel a kérdést, hogy nehézsúly vs. félnehézsúly, akkor egyértelműen a boxoló, hiszen a súlykülönbség akkora, hogy a birkózó nem tudná gyorsan földre vinni.

Azonos súlycsoportban már neccesebb... bár szerintem ott is a boxoló nyerne, ha kesztyű nélkül csináljuk akkor meg pláne (én is boxoló voltam)

2010. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak annyiban van igaza, hogy kesztyű nélkül valóban veszélyes lehet a dolog, de a súlycsoport mégis a kisebb birkózónak kedvez, mert a nehézsúlyú bokszolók azok azért jóval lassabban mozognak (mint például Nyikolaj Valujev), mint egy kisebb súlyú birkózó, ha meg még alacsonyabb is a birkózó, akkor a súlypontja lent van így neki könnyebb földre küldeni (arról nem is beszélve, hogy a bokszoló olyan alacsonyra nem tud kellő erővel ütni, ja és a bokszolók meccseken ha fáradnak akkor összeszoktak kapaszkodni, na egy birkózónak ez csak jól jöhet) például a lábánál (ahogy azt a 3. válaszoló is kifejtette már), mert az nem tudja védeni, ja és szabadfogású birkózóról van szó, karfeszítés, fojtószorítás ...stb. csinálhat bármit. Az ilyenek ellen a jobb egyenes, bal csapott nem sokat ér.
2010. jan. 22. 10:44
 8/17 A kérdező kommentje:
Azért még várom a kommenteket! :D
2010. jan. 22. 10:45
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézzed meg az UFC meccseket, a birkózással simán senki sem tud mit kezdeni. Aki úgy megy be, hogy nem tud ütést bevinni, védeni, azt azonnal szétszedik. próbálkoztak már páran.

Nem hiába tanul minden birkózó valamilyen ütésre/rúgásra épülő küzdősportot aki ringbe száll.

2010. jan. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Igaz amit mondtál, de a kick-boxolók és karatésok is ugyanúgy tanulnak birkózást vagy valamilyen földharcot, mert csak ütéssel/rúgásokkal ők sem mennek túl sokra. De most nem profi UFC/MMA/ketrecharcosokról van szó. Csak annyit kérdeztem, hogy egy "sima" birkózó és ökölvívó egymás ellen mire menne. DE azért köszi a kommentet! :D
2010. jan. 22. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!