Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Derékfájósan milyen sportot...

0lányka0 kérdése:

Derékfájósan milyen sportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sajnos fiatal korom ellenére felére koptak a porcok a csigolyáim között, ezért nagyon derékfájós vagyok. Korábban rendszeresen sportoltam - kosárlabdáztam aerobikoztam, futottam. Most semmit sem birok, mert néhány levegőt sem kapó földre kerülésem után feladtam, most viszont elkezdtem hízni, ami nagyon nem tetszik. Közel 15 kg feljött rám egy év alatt.

2014. szept. 10. 09:23
 1/6 aikiboxer ***** válasza:

Szintén zenész (vagyok). Helyesebben voltam. A derékfájást TELJESEN meg lehet szüntetni, az alábbi módokon:


(1) Gyógytorna. Befizetsz egy rendes gyógytornászra (vagy beutaltatod magad), és jársz 2-3 hónapig. Már ennyi idő alatt is megszűnhet a fájdalmad teljesen, megtanulod a gyakorlatokat és otthon csinálhatod.


De ennél még jobb a


(2) Fegyencedzés. Vedd meg / töltsd le a könyvet, olvasd el és kezdd el csinálni. A "fegyenc voltam 19 évig Amerika legdurvább börtöneiben" csak marketing bla bla, a könyv szerzője fiktív, ne is foglalkozz vele. Ez egy saját testsúlyos progresszív edzésprogram, amelyet otthon csinálhatsz eszközök nélkül (csak egy húzódzkodó kell csak), és teljesen, 110%-osan rendbe teszi a hátadat.


(3) Vagy, ha jobban szertnél edzésre járni, akkor keress kettlebell edzést, ez nagyon jó a törzs mélyizmainak, szintén rendbe rakja a hátadat.


A fegyencedzés és kettlebell áldásos mellékhatásai, hogy bomba alakot faragnak neked. Ezek mellé már csak heti 2 kocogás kell, vagy ha nagyon fáj a hátad akkor szobabicikli vagy nordic/power walking (erőltetett menetben gyaloglás futópadon vagy hegyen), és a kajádat kell belőni (olvasd el a Sárga kapszula című, szintén webről letölthető könyvet a kajához), és máris megvan a sportod. :)


(4) Ami még jó lehet a hátra az a jóga és a pilates, de: NE ADD FEL! Ne törődj bele, hogy neked fájós a derekad... Teljesen meg tudod szüntetni a fájdalmat!!!


Szerintem kezdj a Fegyencedzéssel, és nézd meg, két hónap alatt mennyire jutsz.

2014. szept. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fegyencből mi az ami "jó a hátfájásra"?
2014. szept. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 aikiboxer ***** válasza:
A híd gyakorlat elsősorban, de a hátfájást okozzák a gyenge hasizmok is, ezért a függeszkedve lábemelés is nagyon jó.
2014. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kilapult porckorongokkal a rendszeres hatha jóga,vagy a bikram edzés lehetne neked való,ha találsz olyan edzést ahova fiatalok is járnak nem csak 50es nők.

a súlyodra az étrendre is érdemes kiemelten odafigyelni és felesleg nélküli testet fent tartani,hogy a gerincoszlop ne viseljen feleslegesen plusz terheket a nap folyamán.

2014. szept. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy most kell valamit elkezdenem, mert a gerincemnek is egyre rosszabb a növekvő súly. És eljuthatok arra a szintre, amikor már azért nem fogok tudni mozogni, mert annyira fáj a derekam, az viszont a súlyomtól fáj jobban...


Igazából arra is gondoltam, hogy kipróbálom a spinninget. Az jó lehet?


Kettlebell nagyon nem jó nekem, hisz hajolni csak egy bizonyos pózban tudok, súlyt pedig csak ülve tudok emelni.


Az étrenddel kapcsolatos könyvre már r is kerestem, átnézem, mit tudok hasznosítani.

2014. szept. 10. 21:18
 6/6 aikiboxer ***** válasza:

Nekem a kettlebellt kifejezetten a gerincorvos ajánlotta, mivel kiválóan erősíti a törzset és a gerinc melletti mélyizmokat.


De ha ez nem fekszik, akkor mondom, próbáld meg a Fegyencedzést és erősítsd meg a hátadat. Nekem bevált, pedig én nem kicsit voltam derékfájós hanem nagyon. Nyomtalanul elmúlt.

2014. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!