Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik az a küzdősport, ami...

Melyik az a küzdősport, ami kifejezetten 1 vs több elleni küzdelmekre helyezi a hangsúlyt?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy egy emberként mondjuk 2-3-mal is fel tudd venni a versenyt.


Tudom hogy nem reális az, amiket a tipikus akciófilmekben mutogatnak, de úgy gondolom képzett sportolóként 2-3 emberrel még talán fel lehet venni a versenyt. A probléma talán a testalkatommal lehet, ugyanis nem az a tipikus szálkás-rugalmas, hanem nagydarab, szilárd testalkatú vagyok (mondjuk első ránézésre mindenki a birkózást javasolná :) ). Jelenleg 188 cm, 85 kg vagyok (tömegnövelő diéta mellett, még szeretnék valamennyi izmot felszedni).


A távolkeleti küzdősportokhoz egyáltalán nincs hangulatom/kedvem, úgyhogy azok egyelőre kilőve (ellenben ha találok valamit, ami tetszik, nem vetem meg).


Javaslatok?



2014. aug. 21. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
2-3 ember ellen nagyon semmit nem tudsz kezdeni fegyvertelenül, már csak azért sem mert a támadók valószinű nem 40 kilós anyuci pici fiacskái lesznek( ha meg igen ahhoz nem kell járni semmilyen edzésre) hanem olyan emberek akik rendelkeznek valamilyen előképzettséggel, ott meg b4szhatod, hogy az egyiket lehet hogy még le tudnád ütni 1v1be. Ajánlani tudom az escrimát valamilyen pusztakezes állóharcal pl boxal.
2014. aug. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Utána néztem ennek az Eskrimának, és nagyon tetszik - ellenben nem oktatják a közelemben (Szeged / vagy csak én nem találtam).


Profi szinten nem kívánok ilyesmit űzni, szóval a több évtizedes tanulási folyamatot igénylők szintén kiesnek. A cél csupán egyszerű önvédelem, akár kés vagy más közelharci fegyverek ellen - ez tetszik az Eskrimában.


Fő szempont a hatékonyság, éles helyzetben használhatóság.

2014. aug. 22. 03:28
 3/4 anonim ***** válasza:
188 centivel és 85 kilóval hogy lehetsz nagydarab, szilárd? ezt a kettőt nem tudom összepárosítani... 178 vagyok, 90 kiló, izmos... az a 10 centi az alkatban sokat számít, én elsőre ilyen paraméterekre tuti vékony embert mondtam volna, na mindegy
2015. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 banánherefőzelék ***** válasza:
1v3? Javaslom a kocsmai harcot. 😁
2019. dec. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!