Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék MMA-zni érdemes...

Szeretnék MMA-zni érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, 2 hónapot kickboxoltam 1 éve. De túl száraz volt csak az álló harc, ezért gondoltam az mma-ra. Amit tudni kell hogy volt 2 agyrázkódásom ez hátráltathat valamiben? Illetve hogy szinte az erőnlétem és a küzdősport hátterem 0 sajnos, így érdemes beugrani egy edzésre?

2014. aug. 14. 05:40
 1/5 aikiboxer ***** válasza:

Ha a kick-boxot 2 hónap után abbahagytad, nem neked való a küzdősport. MMA-n se lenne más, csak (szerinted) "száraz" gyakorlás.


Esetleg az lehet, hogy az ütős-rúgós sportok nem jönnek be neked. Akkor ne MMA-zz, hanem próbáld ki a BJJ-t vagy a Judót.


Egyébként meg még fiatal vagy, kezdj el röplabdázni vagy teniszezni, egy olyan sportot, amit szeretni tudsz.

2014. aug. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem igazán tudnám ajánlani az mma-t, az edzés színvonala nem megfelelő általában és sokszor ha elkezd valaki versenyezni elsőre full-contactba indítják(sokszor 1-2 éven belül) ami rohadtul nem egészséges ha összeadjuk a gyér felkészüléssel így meg, hogy nincs szinte semmilyen tapasztalatod még annyira sem ajánlom.

az, hogy száraznak tartod a kickboxot két dolgot jelenthet vagy az edzés volt rossz vagy neked nem jönnek be az ütős/rúgós sportok, ha az első akkor érdemes más hasonló edzést is megnézni pl. thai boxot, savatét, vagy ha van a környéken akkor másik kickbox edzést. ha egyszerűen nem jönnek be az ütős/rúgós sportok akkor érdemes lehet elnézni földharc irányba, lányoknak általában a judo meg a bjj szokott bejönni szóval azt tartanám érdemesnek kipróbálni.

2014. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen részben az edzés minősége miatt hagytam ott, illetve nem volt az igazi szerelem sem. De valahogy az MMA-ba azonnal beleszerettem, szóval kétlem hogy otthagynám. Ha pl színvonalas edzést találnék akkor mehetnék vagy előtte mindenképp csináljak mást hogy legyen alapom?
2014. aug. 14. 18:44
 4/5 anonim ***** válasza:
attól függ milyen célból mennél le edzeni, ha csak szeretnél valamit sportolni akkor nyugodtan menj le általában az odajárok 80%-a nem csinált semmit előtte, viszont ha komolyabban szeretnél belemélyedni illetve versenyekre járni(itt elsősorban nem a tiszab4szomf4sza alsói "versenyekre" gondolok) akkor annyira nem ajánlom, mert habár nagy eséllyel a szintednek megfelelő ellenfelet kapsz, elég egyszer kikapni egy komolyabb embert aki mondjuk boxol 6 éves kora óta és könnyen úgy járhatsz mint az a srác akinek leszakadt a fél tüdeje.
2014. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mivel bele szerettem az MMA-ba kezdetben csak azért hogy sporotoljak és felhozzam az erőnlétem. Meg mivel volt két komoly agyrázkódásom így nem nagyon szeretnék meccsen részt venni, vagy ha mégis akkor is min 2-3-4 év után.
2014. aug. 14. 22:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!