Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes elkezdeni a savate?

Érdemes elkezdeni a savate?

Figyelt kérdés
Az volna kérdésem,hogy 35 évesen 110kg és semmilyen mozgás multal érdemes elkezdeni?Nem akarok versenyre járni,de szeretnèm magyam megvédeni ütéssel-rugással.Esetleg hasonló küzdő vagy harművészet?

2014. aug. 3. 05:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Érdemes mindenképpen. Ezenkívül az ökölvívást , thai box-ot tudom neked ajánlani. Ezek közül mindegyik hozzájuttat ahhoz a küzdelmi rutinhoz, aminek a segítségével megvédheted magad ,és növeli az állóképességed.
2014. aug. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 aikiboxer ***** válasza:
Nagyon jó sport a savate, de én ennyi idősen inkább a sima bokszot javasolnám, főleg 110 kilósan. Nem terheli annyira a térdet, és az önvédelmi értéke (ha ez a célod) ugyanakkora. Utcán amúgy is a combos a legmagasabb rúgás, amit érdemes bevinni.
2014. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

francia box edzéseken nincsen önvédelmi és utcai taktikai edzés.

állóképességileg talán a legnehezebb küzdősport,mert folyamatos a mozgás és az akció,gyakorlás közben is,nincsen lecövekelés,a térded,súlyod miatt ugye ez lehet szempont.

viszont eléggé öregfiú a brigád nagy része,ebből a szempontból meg nem lógnál ki.

de szerintem is az ökölvívás a célodhoz,alkatodhoz közelebb állna és ha lediétáztad magad 80-85 körülire akkor mellé teheted a savate edzést is,ha az tetszik,a boksz úgyis a legjobb alap hozzá.

2014. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen egy súlyombelinek nehezebb a mozgás és a fozikuma is kisebb,a kűzdősportok edséseivel elérhető a súly csökkentés?(tudom megfelelő táplàlkozás)
2014. aug. 4. 06:36
 5/22 anonim ***** válasza:

előbb csökkents a súlyodból (bmi?) aerob edzésekkel, szedj porckiegészítőket, aztán lehet szoktatni a térdet folyamatosan növelt terheléssel.


táplálkozás, pihenés részét is rosszul csinálja a többség.

2014. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Igen,ezen részét tudom.De önmagában is alkalmasak a küzdő sportok súlycsökkentésre?

A másik,ajánlották a ITF TWD az is olan jó mint a savate?Erről valaki tudna tapasztalt véleményt írni?

2014. aug. 4. 17:43
 7/22 anonim ***** válasza:

nem érted a lényegét.

nézz utána annak, hogy mit jelent az aerob edzés, és hogyan lehet zsírt égetni.

a futást, ugrálást pedig kerüld, amíg nincs megfelelő bmid.

értelemszerűen ezért már csak a TKD lehet rosszabb ötlet a savatenál.


hogy röviden válaszoljak, van rá lehetőség, hogy egy "küzdősporttal" súlyt csökkents, meg arra is, hogy elhízott maradj és tönkretedd a térded.

kérdés hogy mit veszel annak és milyen az edzés.

ha releváns dolgot akarok írni, akkor fitness kickbox létezik, tehát valamilyen formáját alkalmazzák zsírégetésre.


ha jól sejtem itt pénzt ésvagy időt akarsz spórolni, amiről csak azt tudom mondani, hogy az az ember aki spórolni akar és nem vállalja az áldozatokat, annak a sport nem való, és egészséges sem lesz.

a sport elsősorban a fejben kezdődik, ezt sokan nem tudják/értik, ezért halvaszületett minden próbálkozásuk.

2014. aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

nem alkalmas súlycsökkentésre,mert heti 2 savate edzés van.

neked meg kellene a diéta mellé heti 5-6 aerob edzés 40-60 percen keresztül.

a tkd edzés mezítlábas nem cipős,még rosszabb a térd ütéscsillapítása így,ekkora testtel alkat idegen is a stílus eléggé,láb orientált,amire meg te készülsz utcai bunyó az ökölharc elsősorban,ezért a célodat sem szolgálná,mert utcán nem rugdosódunk nagyon.

de ha úgy nyomnád,hogy heti 2-3 ökölvívó edzés és heti 2 savate,plusz a kalória deficit,akkor pattanna lefele a súlyod az biztos,de nulláról ennyi edzés meg 2 hét alatt tacsra tenne,mert nincsen fokozatosság,ezért kezd heti 2 küzdősport edzéssel,diétával és aerob edzéssel pl szobabringa és a fegyencedzés láb fejezetével.

2014. aug. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem akarok sem pénzt sem időt spórolni(vagyis időt a munka beosztás miatt igen)Egye akartam kötni azt.hogy fejlődjek eredetileg és lelkileg és nem utolsó sorban megtanulni ütni és rúgni önvédelmi célból!Ha nem savate és nem tkd akkor mi?
2014. aug. 4. 19:27
 10/22 aikiboxer ***** válasza:
Ha van rendes ökölvívás akkor az, ha nincs, akkor jó a savate is. Ha csak heti 2 edzés van, akkor menj el mellette még heti 2x1 órát futni is.
2014. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!