Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lány vagyok és 18 leszek....

Lány vagyok és 18 leszek. Érdemes kick-boxolni elkezdeni? Ha nem, akkor mit?

Figyelt kérdés
Igazából most kungfuzom (shaolin), de annyira nem hatékony és nem fáradok el benne annyira, mint szeretném. Edzőm is ritkán jár (idősebbek tartják), ezért nincs olyan szinten az oktatás, ami nekem jó lenne. Jobban örülnék neki, ha többet tudnék ütni, megvédeni magam, és a kondim is javulna, plusz szeretnék némi önbizalomra szert tenni. Oké, járhatnék edzőterembe, de csak itthon erősítek, futok, edzőre nekem pedig szükségem van. Pénzem nincs konditeremre. Ha nem kick-boxot, akkor milyen küzdősportot válasszak? Box az nálam kicsukva, mert szeretnék rúgásokat is alkalmazni. K1? MMA?

2014. aug. 12. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

jó lesz az.

olyan klubot nézz lehetőleg ahol nem csak hobbisták edzenek,hanem versenyzők is.

de a kickbox küzdősport,az edzéseken nincsen önvédelmi képzés,utcai taktikai,vagy szituációs tréning.

2014. aug. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kick-box nem túl színvonalas hazánkban, bár az biztos, hogy színvonalasabb, mint akármelyik kamu shaolin edzés!

Én lányoknak előszeretettel ajánlom a Kalit (Escrima, Arnis): ez kiképez a reális pusztakezes önvédelemre és meg fegyverharcot is tartalmaz!



#USBORNE

2014. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a probléma az, hogy a leírt edzések közül a boxon kívül egyiket sem oktatják megfelelő szinten itthon(azért persze 1-2 kivétel van), nem tudom még milyen edzés lehetőségeid vannak, de ha van a közeledben jujitsu edzés akkor érdemes lehet megpróbálni, egyébként nőként elég nehezen fogod magad pusztakézzel megvédeni ezért a helyedben nem is hagyatkoznék csak erre és mindenképp elkezdenék valamilyen késes/botos harcművészetet is(pl. kali, escrima) ha lehetőséged van rá.
2014. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 aikiboxer ***** válasza:
Keress savate vagy thai box edzést, lehetőleg olyat, ahol van külön bokszedző.
2014. aug. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én inkább a pusztakezesél maradnék, mert annyira nem szeretnék fegyvert használni. Azt olvastam, hogy a thai boxot érdemes kombinálni más küzdősporttal, mert csak úgy hatékony. Sőt, a legtöbb küzdősportot érdemes, de nem szeretnék emiatt heti négy edzésre járni. Nem is lenne rá időm, sajnos. Hmm... nem vagyok túl jártas a témában, és most kissé elbizonytalanodtam :'D
2014. aug. 13. 17:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nagy butaság! Van olyan küzdősport, ami egymagában is roppant hatékony (pl. thai box) és van olyan küzdősport, amit hiába kombinálsz más stílussal, attól még ugyanolyan pocsék marad (pl.wing tsun)!

Véleményem szerint pont hogy nem szabad "keverni" a rendszereket, hanem ki kell választani egyet és azt csinálni kőkeményen, hogy fejlődj!



#USBORNE

2014. aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, Usborne! :) Skacok, rendesek vagytok! Csak sokan azt mondták, hogy úgy hatékony, úgy érdemes stb. Majd utánanézek, hátha találok valami jó helyet :D
2014. aug. 13. 19:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondd meg, hogy melyik városban laksz, én pedig linkelek neked jó színvonalú edzéseket!



#USBORNE

2014. aug. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pesten :)
2014. aug. 18. 12:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Parancsolj:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



#USBORNE

2014. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!