Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a leggyengébb harcművés...

Melyik a leggyengébb harcművészet? :D

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 16:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Capoeira :D
2010. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Bár nem igazán értem ezt a "leggyengébb kifejezést".

Arra gondolsz, hogy nem verjük szét egymást?:D

Mert akkor capoeira.

2010. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen úgy értettem :D

'eléggé törékeny vagyok' xD de szeretnék kipróbálni vmilyen harcművészetet.

2010. jan. 8. 17:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

igen, capoeira inkább valami fura, akrobatikus táncnak tűnik. ha szeretnél hajlékony lenni vagy az vagy, akkor jó lehet. :)


az aikidó meg nem gyenge, de a másik fél támadásának levezetéséről, erejének felhasználásáról szól. igaz, nagyon magas szinten előfordulhatnak dobások, de egyébként sok a gurulás, szakszerű esés és leszorítás [tehát ha ügyes vagy, akkor egy nagy monstrumot is meg tudsz fogni úgy, hogy ha megnyikkan, fáj neki :D]

2010. jan. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem sakkozz !

:D

2010. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
ha a capoeirat nem szamítjuk akkor a taekwondo :D
2010. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Hát ugyan a capoeirában nem ütik verik egymást az emberek mint a többi küzdősportban harcművészetben de ettől függetlenül lehet erő egy olyan rúgásban ami igen fontosnak számít a sportban én 4 évig capoeiráztam és bár nem rúgtuk egymást attól függetlenül mikor testből vittek rugást le a földre és sarokkal kaptam az állon baszást egy kis időre megtanultamrepülni.(: Ettől függetlenül ahhoz számísd h mióta csinálod :) a capoeira igen jó test mozgás látványos akrobatikus és ettől függetlenül lehet fájdalmas noha 7 cigányt nem ütsz ki vele a 8. kerben de 3 még belefér :D ha tolod 5-6 éve.(:
2010. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy leggyengébb harcművészet. Mindegyiknek megvan a maga előnye és a hátránya, de egyik se jobb vagy rosszabb a másiknál. Amúgy se a Capoeira se a Taekwondo nem gyenge. De ebből a kijelentésből látszik, hogy a legtöbb hozzászólónak még nem volt komolyabban hozzá szerencséje.:)
2010. nov. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sincs. ,,Minden harcművészetnek megvan a saját előnye és hátránya." Nem létezik olyan hogy leggyengébb bocsi...
2010. dec. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 'leggyengébb' alatt azt érted, hogy nem vernek össze, akkor egyértelműen Kyudo (a japán íj útja). Mivel ma már nem lövöldöznek íjjal a harci értéke konkrétan 0 (de azért egy párszáz évvel ezelőtt sztem ez volt az egyik leghatásosabb). Önvédelemre nem használható, de a karodat garantáltan megerősíti, és ha évek óta csinálod, olyan lelki erőt ad, amit egyetlen thai boxos vagy kick boxos nem érhet el. Egyszerűen olyan magas szintre fejleszti a tudatod, hogy bármit képes leszel halálnyugodtan kezelni, az élet bármely területén. Mondjuk én nem kyudozom, de szerintem ez tényleg egy harcművészet, és pont neked való ;)
2011. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!