Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 13 km gyaloglas hatekony a...

13 km gyaloglas hatekony a fogyasban?

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 21:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
de oké akkor töltögesd testzsírból a glikogént.
2014. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Te összekevered a gyaloglást a sétálással! A kisfszpzást meg tartogasd meg a szüleidnek, ismeretlenekkel nem illik így beszélni.


Képzeld, aki a gyaloglást, mint sportot űzi akár 12-15 km/h-val is megy, amolyan "csípőficamosan".


20 km futás után meg csak az nem fárad el, aki kocog. Ki mondta neked, hogy aerobnak kell lennie az edzésnek egyébként, hogy ennyire rá vagy kattanva?


Egyébként te az életben is ilyen agresszív vagy, vagy a névtelenségbe búrkolózva vagy csak az élet császára?

2014. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ohh, az izomláznak meg semmi köze nincs a tápanyagraktározáshoz :)
2014. júl. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
oké megnézem hogy te mikor gyalogolsz 12km/h-val. ember azt futásnak hívják. És az egy dolog hogy elfáradok képzeld hetin többször is lefutok 20km+ távokat, de nem ürítem ki annyira a glikogénraktárakat, pont azért mert nem olyan magas a pulzusszám. Azért mondom az aerob eddzést mert ott a legintenzívebb a zsíranyag csere, és nem pedig glikogénürítés történik, ellentétben a magspulzusszámú mozgással ahol a szervezetnek nem áll rendelkezésére elég oxigén hogy a szervezet testzsírját felhsználja, így izomból pótolja. Az izomláznak meg közvetetten van kapcsolata a glikogénraktárakkal, de igen nem feltétlen hozható mindig összefüggésbe. De mondom videózd már le pls ahogy te 12km/h-val gyalogolsz. Am meg nem burkolózom névtelenségbe, vállalom magam, ha kell küldök képet vagy facebook felhasználó nevet.
2014. júl. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én életemben nem gyalogoltam erőltetetten, inkább futok, nem szeretnék csípőficamosnak kinézni. Egy profi gyalogló képes erre, nem egyszer láttam. Többször ment már el mellettem gyalogló, mikor én 12-13 km/h-ra álltam be (pontosabban 110-es pulzusra, ami nálam kb az a tempó). Nem gyorsan, de szépen lassan beért és elment mellettem. Én voltam a legjobban meglepődve, hidd el!

Most az aerob-nem aerob hatékonyságot ne keverjük bele, én inkább arra esküszöm, hogy a felső tűréshatár közelében kell tartani a lehető legtovább, és az tuti kikészíti az izmokat. Persze itt nagy az izomvesztés veszélye hosszútávon.

2014. júl. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
igen, én is jobban szeretek maxon eddzeni, mert én nem félek attól hogy mivan ha vesztek egy kis izmot, viszont aki kényes erre, főleg a testépítők azok aerob-ba maradnak, zsírégetésre az a legjobb. Csak nekem túl lightos. Ezért írtam az aerobot. Jah, a gyaloglás mint sport így már beugrott, egyszer láttam a tv-ben lehet hogy tudnak nagyon gyorsan menni ezzel, de nekem az a mozgás nagyon nem jön be. Úgy érezném magam mint egy idióta.
2014. júl. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!