Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 13 km gyaloglas hatekony a...

13 km gyaloglas hatekony a fogyasban?

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 21:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, őszintén szólva a lehető leghatékonyabb. Az a baj vele hogy elég időigényes, meg ugye kell mellé az étrend is. Étrend nélkül nem sokat ér sajnos ez se.
2014. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 tkodit ***** válasza:
Nem mondanám hatékonynak éppenséggel. 2-3 óra szinte elég egy hétre konditermi edzésből, és az azért erőteljesebb igénybevétel az izmoknak.
2014. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fogyáshoz nem a súlyzózás kell hanem hosszú aerob edzés, erre pedig a sétálás tökéletesen alkalmas. A súlyzó max ahhoz kell h ne menjen le sok izom, de ez a veszély átlag embereknél akik nem gyúrnak amúgy sem fenyeget, mert nincs akkora izomtömegük. Ha valaki súlyzózással akar fogyni, hát meg lehet próbálni, szerintem viszont hülyeség. Csak a glikogénjeidet üríted vele, meg amúgy is sokkal éhesebb vagy pl eddzés után, nehéz tartani az étrendet is, csak súlyzós eddzéssel. Ha megy mellé aerob is akkor kicsit többet is lehet enni, az aerobtól meg nem leszel sokkal éhesebb, mivel nem használsz glükogént, inkább zsírt. Persze ha jó az étrend hangsúlyozom. Gagyi étrendel nem ér semmit, max ha egésznap gyalogolsz.
2014. júl. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tkodit ***** válasza:

A súlyzós edzés viszont sokkal több kalóriát éget, plusz a hormonális löket sem utolsó szempont.


Én gyakorlatilag súlyzós edzéssel fogytam le.

2014. júl. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én meg gyakorlatilag ha megszakadtam se tudtam csak súlyzózással rendesen szálkásítani. Ha tartottam kcal deficites étrendet akkor egy idő után túleddzés alakult ki, fájtak az izmaim stb, ha meg rendesen eszem az nekem gyakorlatilag lightos tömegelés. Az hogy mennyi kcalt éget baromság el kell felejteni. Ha tényleg lehetne ezt a dolgot számszerüsíteni gyakorlatilag én már kb elfogytam volna. Csak ma pl 24 km-t futottam, plusz fél óra saját súlyos eddzés. Ha bele gondolsz számokban ez több ezer kcal, gyakorlatban pedig alig eszek többet (3000kcal alatt vagyok bőven) és simán tartom a súlyom.
2014. júl. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 tkodit ***** válasza:
Nem a kalóriaszámlálást propagálom, mert az valóban hülyeség, de attól még arról lehet beszélgetni, hogy melyik edzés éget több kalóriát. Olyat meg pl. még nem hallottam, hogy a gyaloglás azután is égetne kalóriát, miután leültél a fenekedre, míg a súlyzós edzés hosszútávon növeli a kalóriafelhasználást, nem csak amíg végzed.
2014. júl. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Pedig a hosszútávú aerob mozgás jobban kihasználja általában a glikogénraktárakat, mint a súlyzós edzés. A futás és a gyaloglás azért olyan jó gyakorlat, mert a testünk legnagyobb izomcsoportját, a combot kell ellátnia tápanyaggal. Csak gondolj bele: 1 km alatt a combodon a feszítő és hajlító kb 3-400 alkalommal feszül meg, és ernyed el. Miből csinálsz ennyi ismétlést?

Természetesen ez nem releváns ebben a formában, mert más a terhelés, de a futást/gyaloglást jobbnak tartja szinte mindenki, a testépítők is futnak. Főleg intervallumot, de azt hagyjuk (valóban ez a legjobb kalóriadeficites edzés, viszonylag kevés izomvesztéssel).


A kalóriát meg folyamatosan égeted. Most is. Nem áll le a szervezeted ha abbahagyod a gyaloglást. A zsír akkor ég, mikor megállsz. Amint nincsenek igénybe véve az izmok glikogénraktárai, a szervezet visszatölti azokat a zsírból.


Nem lehet egyértelműen erre vagy arra mondani, hogy jobb. Még az intervallum futásokkal is vitatkoznak, pedig az 6x annyit fogyasztott már tesztalanyokról, mint az egyszerű futás, vagy a gyaloglás.

2014. júl. 15. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
gyaloglásnál egyáltalán nem üríted ki a glikogén-raktárakat, sőt. Ilyen minimális terhelésre nem glikogént hsznál a szervezet. Persze ha mondjuk ez 45 fokos emelkedőn történik az más ott igen de azt érzed is lábban. És a szervezed nem fogja zsírból feltölteni a te glikogén raktáraidat rendesen az egyszer tuti. Szép is lenne, szerinted a testépítők miért fogyasztanak gyors ch-t eddzés után, ha a test zsírból visszatöltene. Aerob mozgásban nem glikogént fogyasztas elsődlegesen ezt hidd el nekem.
2014. júl. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Levin, gyalogoltál te már erőltetetten életedben? Megsúgom: NEM.

A gyaloglók közel olyan tempóval mennek, mint a futók, csak nincs repülő fázis.


A testépítők mert azért szednek gyors ch-t, mert nem akarnak egy gramm izmot sem veszteni, illetve a fehérjéjüket sem arra akarják pazarolni, hogy a test ch-dá szintetizálja....


Szerinted akkor hogyan is ég a zsír, kedves Levin?

2014. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jah kiváncsi vagyok mennyit gyalogoltál erőltetetten kisfsz :D Meg arra is kiváncsi vagyok hogy te mikor gyalogolsz 11-12km/h sebességgel. Hülyeségeket ne írjál már. Érdekes nekem 20km futás után sem ürülnek ki annyira a glikogén raktáraim hogy különösebb problémát jelentsen. Egy komoly súlyzós eddzés után 5x éhesebb vagyok és érzem hogy kell valami ch. Egyébként erőltetetten is max 7 nagyon max 8 km/h-val fudsz csak menni, nemtom te milyen fizikai állapotban vagy, de nekem ez még bőven aerob. egyszer néztem telefonon 7.2km/h-val mentem egy óráig, nekem ez volt a max. Izzadtam, de levegőm volt bőven, az izmaiba meg semmit nem éreztem konkrétan szal baromságokat ne írj már. Jó persze ha 100 kilós vagy és úgy gyalogolsz akkor lehet izomlázad lesz az elején mert gyenge szr vagy, de attól függetlenül ez általánosságba nem igaz.
2014. júl. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!