Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szasztok. Azt szeretnem...

Szasztok. Azt szeretnem kérdezni, hogy hogy lehetnék hatékonyabb utcai bunyóban, hogyan örizhetném meg a hidegvérem?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy kell érteni, búnyóban mindig elborul az agyam és nem tudom magam uralni teljesen pl nem várom meg h az ellenfél beérjen az ütőtávba hanem mikor látom h közel jön már csapkodok, az ütéseim se olyan pontosak mint amikor haverommal kesztyűzünk.egyszerüen nem tudok nyugodt maradni elönt az adrenali és sok ütést elvétek.

Hogy tudnék gyakorlni erre??



2014. júl. 12. 16:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hogyha eljárnék küzdösportolni akkor segítene ezen, pl a savatet néztem ki magamnak meg a boxot?
2014. júl. 12. 16:32
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó választás a savate ,meg a boksz. De ha savatera jársz majd ,akkor nem kell mellé a boksz ,mert azt már alapból tartalmazza a francia boksz. Ott megszokod a fájdalmat, a küzdelmet és az edzők majd leszoktatnak a csapkodásról.
2014. júl. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
aha értem, viszont a városomban sajna nincsen savate edzés...de boksz van és ebben nem is lennék rosz.Mondták már boxoló ismeröseim hogy jó lenék benne.De a fő probléma az hogy éles szituációba nem tudok higgadt maradni múltkor pl nem vettem észre h a gyerek elhajol és belebvertem egyet a mögötte lévö fúróba:D
2014. júl. 12. 19:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondolom félsz attól ,hogy megütnek. Az a legjobb megoldás ha megkéred valamelyik ismerősödet ,hogy üssön téged teljes erőből és te nem védekezel. Úgy megszokod a vele járó fájdalmat és utána nem fog zavarni ha megütnek.
2014. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet tuti megcsinálom valkivel:D

Bár nem is az agondom hogy félnék az ütésektől(vertek már+)hanem hogyha felb**ák az agyam akkor nekimegyek akárkinek csak nem tudom kontrolálni magm sokszor má akkor is csapkodom a levegőt amikor már lefognak:/valahogy le kéne relaxálnom bunyó elött...

am nem tuja valaki megmondni hogy miskolcon hol tanítják legjobban a bokszot??azt mindenképpen elkezdem csak olyan helyre kéne menni ahol nemcsak a versenyzőkkel foglalkoznak.

2014. júl. 12. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

sparring rutin kell.

egyenlőre nem az életed része a rendszeres bunyó heti szinten,az idegen helyzet meg stresszel tölt el.

ha sokat sparringolsz majd,akkor megszokod a stresszt a helyzetet és tisztán fogsz tudni gondolkodni közben.

de az ahogy hozzáállsz a bunyóhoz,hogy agresszíven mész előre,kezdeményezel és akkor is támadsz ha mellé megy néhány,a lehető legjobb alap.

2014. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Akkor bokszot elkezdem, csak azon gondolkodom, hogy meik boxedzést válasszam, az lenne jó hogyha hobbiszinte n is tisztességesen foglalkoznának velem de ha mégse akkor az se jelentene gondot, hogy versenyszerüen bokszoljak(de szép is lenne 1-2 érem a szobám falán:DD)Még valami: birkózásról mi a véleményetek, azon is gondolkozom h elkezdthetném üzni késöbb

2014. júl. 12. 21:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha utcán akarod alkalmazni a tudásodat ,akkor nem a birkózást ajánlom ,hanem mondjuk a thai-boxot ott megtanítanak rúgni,térdelni és könyökölni is , míg a boxon megtanulsz nagyon jól ütni. De ha nem ez a célod akkor ajánlom a birkózást ,mert nagyon jól megtanít földharcolni.
2014. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én pedig láttam olyan verekedést ahol egyik thaiboxos ismerösöm bunyózott egy romával aki nem tudott verekedni(kb egy súlyba voltak, a thaiboxos magasabb volt) és mégse tudta lerugni/megütni a romát ,és végül a földön dőlt el a harc, vagyis nem dőlt el mert kijöttek a zsaruk.Ott pedig jobban járt volna birkózással.
2014. júl. 12. 22:24
 10/11 A kérdező kommentje:
bokszban milyen gyorsan lehet fejlődni, pl thaibokszhot képest?
2014. júl. 15. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!