Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem vagyok túlzottan kövér,...

Nem vagyok túlzottan kövér, de borzalmas vagyok tesiből, az osztályban az egyik legrosszabb. Szerintetek vagy van esélyem változtatni? (lent)

Figyelt kérdés

Futásból vagyok a legszörnyűbb, de igazából semmi se megy jól. Nem vagyok nagyon kövér, csak a combomon meg talán a karomon van egy pici felesleg. Nem lefogyni szeretnék, hanem izmosabb, erősebb lenni. Van rá esélyem? És ha igen, akkor milyen gyakorlatokkal tudnám ezt elérni? Valami olyat mondjatok, amit otthon is tudok csinálni, de ha nagyon muszáj, akkor elmehetek valahova edzeni is, bár nem szeretnék. Futni lenne érdemes eljárnom? És ha igen, akkor mennyit kéne futnom ahhoz, hogy a nyári szünet végére izmosabb legyek? Otthoni edzésnek meg ilyeneket gondoltam, hogy fekvőtámasz (körülbelül 5öt tudok megcsinálni, azt se szabályosan :( ), guggolás, felülés, kitörés, szobabicikli, stb..ezeknek van értelme? És ha igen, akkor ezekből is mennyit kéne csinálnom?

Ha valaki tud értelmes választ adni, annak megy a zöld kéz. :)

13/L



2014. júl. 4. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jó program otthonra a fegyencedzés, a neve ellenére könnyű elkezdeni, és nem kell hozzá semmi. Keress rá neten, le is tölthető a pdf fájl. De ha kicsit jobb módúak a szüleid, beruházhatnának neked egy Xboxra kinecttel, azokra kaphatóak nagyon jó edzés programok, amiket még megunni sem lehet, nagyon motiválóak, nézegesd youtube-on őket.
2014. júl. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 aikiboxer ***** válasza:

Persze, hogy lehet fejleszteni.


Ami a futást illeti, 13 éves koromban én voltam az osztályban a legbénább, pedig kiskorom óta nagy távokat futok. Elegem lett, nyáron ráedzettem. Egy év múlva mentem gimibe, rávertem 100-on az igazolt focistára. :) Azaz ha futni szeretnél jobban, akkor -- fuss. Heti párszor menj el kocogni, kezdd el 20 perccel, majd ha ez jól megy, menj fel 25 percre, majd 30 percre, és innen kezdve kezdhetsz távolságra futni és az idődet javítani. Az állóképességedet javíthatod intervallum-edzéssel (egy kis vágta, egy kis kocogás, de ne állj meg soha).


Most már kezdhetsz alakformálást is. Vagy keresel egy női tornát a környéken (olyat mint a www.tornarena.hu) és például hot iron edzésre kezdesz el járni. Vagy ha otthon szeretnél, akkor szerezd be a Fegyencedzés című könyvet, ez egy saját testsúlyos otthoni edzésprogram, nem kell hozzá semmilyen eszköz (talán majd egy gyűrű vagy húzódzkodó), és csinálhatod 13 évesen is.


Arra figyelj, hogy ne koplalj (főleg ha edzel), próbáld meg a fehérje-beviteledet növelni (hal, csirkehús) a zöldségmennyiséggel együtt. És próbálj meg "barna" (teljes kiőrlésű) szénhidrátokat (barna rizs, barna kenyér stb) enni.

2014. júl. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mindig béna voltam tesiből:)

Az a lényeg, hogy ne szégyelld, tudd felvállalni, csinálj belőle viccet:)

Fejleszteni azért persze lehet, ma már én is edzettebb agyok, mint akkoriban.

Szerintem kezdetnek amúgy Rubint Réka torna is jó lesz, én a te korodban ezzel, futással és biciklizéssel meg diétával sokat fogytam, meg feltornáztam magam egy olyan edzettségi szintre, hogy később már eljártam konditerembe edzeni, mászni ilyenek...

2014. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek!! :)
2014. júl. 10. 20:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!