Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miket kell vennem ha elszeretn...

Miket kell vennem ha elszeretném kezdeni a tradicionális íjászatot?

Figyelt kérdés
Illetve mennyibe kerül nek a dolgok?
2010. jan. 4. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Oktatóhoz nem tudsz menni?:)
2010. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs kedvem...
2010. jan. 4. 19:45
 3/6 anonim válasza:

Hát ugye alap az íj:D

-tegez (hát az ára az attól függ,milyen míveset veszel,ha nem míves akkor olcsóbb,de ha van hozzá alapanyagod,akkor otthon is megcsinálhatod.:))

-3 ujjas kesztyű (hogy ne sértse meg az ujjad) 800-tól akár 3000-4000 Ft között

Y-kesztyű(800-tól akár 3000-4000Ft is lehet)

-alkarvédő(hát ez is kb olyan,mint a tegez,ha egyszerűbbet veszel,akk olcsóbb,ha mívesebbet,drágább,de ezt is megcsinálhatod otthon)

-és persze a nyílvesszők: ebből kb. 6-ot érdemes (1000-1500 Ft-tól lehet kapni,de lehet kifogni olcsóbban is)

Remélem tudtam segíteni:)

2010. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

www.ijaszruhak.unas.hu

én itt vettem az első íjamat :D nagyon jók vannak.

am. kortól függ hogy hány fontos íj kell, a "-ra mindig figyelj, 10 ezertől már kapsz íjat és legelőször az alap védőket vedd meg hozzá (tab,alkarvédő,y kesztyű,három ujjas kesztyű)

2010. ápr. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

kicsit keson irok dehat..

Szerintem sokkal olcsobban meglehet oldani

, mint en:ijat lehet kesziteni egy jo szaraz akacfabol rovid ido alatt.Vesszofogot egy zsakbol lehet ,ami tele van szalmaval.Falun belehet szerezni tollakat.Uzletben lehet venni 8mm-es botokat(jok a mogyorofa palcak is) , a nockot kifaragod, hegyet veszel hozza, tollakat raragasztod. tegezt meg vedoket is lehet kesziteni csak egy kis bort kell venni.De a lenyeg , ha sokat akarsz sporolni az ijat te keszitsd.

Az en 28 fontos ijammal (gyerek vagyok)128 metert lottem sajat keszitesu vesszokkel.

2010. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

az biztos, hogy ha valaki házilag készít el igényesen egy íjat, azzal sokkal nagyobb öröm célba lőni :D sílécből is szoktak csinálni.. (bár ugye az nem tradicionális..)


de normális tradicionális íjat is lehet, bár én inkább vennék olyantól aki már nagyon ért hozzá


[link]

15ezer forintos egységáron adja őket, szaruból, üvegszálból, fából, minden fajtában és kinézetben készít íjakat. én a közeljövőben innen fogok venni egyet.

még annyit róla, hogy 35fontostól 70 fontosig készít íjakat


itt egy leírás kezdőknek:

www.fogyasztok.hu/cikk/20090407/hagyomanyorzo_ij_vasarlas_valasztas_minoseg_es_ar/

2012. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!