Hol találok Budapesten Tradicionális Muay Thai edzéseket?
Tehát nem az a fajta divat thai box (kisgatyó, kesztyű, menj a ringbe és öld meg!) mert azt szinte bárhol találok. Engem inkább a hagyományos érdekelne, amiben ott vannak még a thai értékek tanítások, a tradicíók, formagyakorlatok, rituálék követése, az ellenfél tisztelete stb...
Van ilyen egyáltalán Budapesten, vagy a külvárosában?
Amit keresel, az a Muay Boran, azaz a tradicionális thaiföldi háborús harcművészet, és szerintem sajnos szinte biztosan nem tanítják Magyarországon, magyar nyelvű találat is alig van róla guggliban. Szóval sajnos ha tényleg ezt szeretnéd tanulni, utaznod kell hozzá.
Ellenben hadd jegyezzem meg, hogy az általad felsorolt értékek közül az ellenfél tiszteletét minden valamire való harcosnak be kell tartania, stílustól függetlenül.
Köszönöm a válaszodat.
Tudom, de azért más a tisztelet, hogy kezet fogok vele, aztán mindent megteszek, hogy vérben fetrengve lássam, vagy meghajolok, és tisztességesen küzdök meg vele, és nem csak a győzelem lebeg a szemem előtt. (Mert pl, ha a földön vonaglik, akkor nem hiszem, hogy tisztességes még egy jót belerúgni, akkor nem érzem, hogy túlzottan tisztelném. Az utcán is, ha belém kötne valaki, és mondjuk erősebb lennék nála, akkor ha kegyelemért könyörög, nem fogom eltörni valamiét, vagy belerúgni hanem megtisztelem annyival, hogy a támadást elhárítván inkább csak odébb sétálok, és reménykedem benne, hogy tanul a dologból.)
Értelek, viszont az tudnod kell, hogy a szép rituálék mögött a Muay Boran-ban is sokszor véres és könyörtelen harc van. Másfelől bizonyos szabályrendszerekben engedélyezett a földön fekvő ellenfél támadása, és csak az űzi, aki ezt vállalja.
Mindettől eltekintve nagyon tetszik a hozzáállásod, egy harcosnak szerintem ilyennek kell lennie.
Általános iskolás koromban két hétig Judo-ztam, viszont rendkívül rossz tapasztalataim lettek a csoport szellemiségével és tagjaival kapcsolatban, ezért hamar otthagytam.
Gimnázium elején egy Shaolin Kung Fu stílust űztem másfél évig, ám akinek a mesteremnek kellett volna lennie, inkább csak edző volt, és emberként semmi tiszteletre méltót nem voltam képes felfedezni benne, minduntalan csak anyagiassággal és versenycentrikus hajszolással találkoztam, és amikor ezt szóvá tettem, megaláztak, így undorral fordultam el tőlük is.
Gimnázium végén lehetőségem volt két hónapig a Capoeira művészetét űzni, és remekül éreztem magam közben, kiválóan fejlődtem, és már az első hónapban megkaptam a capoeirás nevem. Sajnos az edző (egy nagyon képzett portugál mester) két hónap után arra buzdított minket, hogy menjünk vizsgázni, viszont az akkori tudásunkkal ezt nem akartuk bevállalni, ezután nem jött többé kis csoportunknak edzést tartani.
Mindezekkel párhuzamosan kb. tíz éven keresztül fejlesztettem a saját stílusom, és már négy éve csak erre koncentrálva edzek.
Emellett hasonló ideje tanulmányozok minden szakirodalmat, amihez csak hozzáférek. Ezek két legkiválóbbika szerintem Nagy harcművészeti lexikon Werner Lind szerkesztésében, illetve Dr. Ujvári Miklós Dél-Kelet Ázsiai Harci Művészetek című műve. Jelenlegi elméleti tudásom legjavát e könyvekből szereztem.
Nem hittem volna, hogy valaha is kérdeznek ilyesmit tőlem... :)
Még igen fiatal vagyok, és bár a rendszerem már elég kifejlett és összeszedett, ám még óriási mennyiségű gyakorlás áll előttem, hogy a saját stílusom mesterének nevezhessem magam. Tehát edzéseket sem tartok, viszont tanácsokat egyéni edzésekhez szívesen adok.
Neve sincs még, mivel nem emlegetem, fel sem merült, hogy szükségem lenne rá.
De ha lenne jó ötleted rá, akkor örömmel veszem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!