Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért olyan jók a feketék sok...

Miért olyan jók a feketék sok sportban?

Figyelt kérdés
Itt most a sprinterekre és a kosárlabdázókra gondolok. Vagy ez csak véletlen?

#sötét bőrűek
2014. jún. 14. 20:00
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen. Talán a vadászat miatt van több fehér rostjuk. Amúgy adott számú izomrostunk van? Pl.: 40 IIb, 30 IIa, 30 I.
2014. jún. 15. 18:40
 12/18 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű, hogy mi miért jellemző egy adott csoportra. Populációgenetika, valamiért az evolúció erősebb marad életben elve miatt máris meglátszik egy bizonyos izolált alpopuláción, hogy melyik tulajdonság kedvezett leginkább az életben maradáshoz, és melyik típusok szóródtak ki az idők folyamán. Az, hogy miért pigmentáltabbak, például egyértelműbb. Kb. hasonló magyarázat van minden másra is.
2014. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
De adott számú izomrostunk van és csak a mérete nő? Mert olvastam vmi olyat, nem csak hipertrófia van, hanem vmi olyasmi amikora vérellátás érdekében több darabra oszlik az izomrost vagy mi.
2014. jún. 15. 18:50
 14/18 Dogmatix91 ***** válasza:
Azért azt megnézném mikor ér utol valaki egy szarvast vagy medvét. A feketék se gepárdot ettek. Amerikában is alacsonyabb az IQjuk, nem csak az eldugott afrikai falvakban. A tengeren meg azért nem tévednek el, mert megtanultak tájékozódni. Nyilván te is képes lennél rá, ha megtanulnád. Egyébként meg nem értem, hogy a feketéknek miért kellene több fehér izomrost. Valamikor napokig üldözik az állatot. Egész egyszerűen szerintem ők így fejlődtek/mutálódtak. A szavannán nincs bölcsi meg ovi, meg kakaós csiga. Kint van a gyerek egész nap, futkározik, kaját meg vizet keres. Évezredek alatt szépen kialakult náluk ez. Nem fog egyik napról a másikra megváltozni egy faj genetikai sajátossága.
2014. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Amúgy hósszútáv futó bajnok is fekete :D
2014. jún. 16. 11:12
 16/18 A kérdező kommentje:
hosszútáv
2014. jún. 16. 11:13
 17/18 Dogmatix91 ***** válasza:
Én tudom. Írtam is, hogy az etiópok meg a kenyaiak nyerik rendre a hosszú távokat is.
2014. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

olovastam egy cikket mely szerint termel a testük egy olyan anyagot ( vagy többet termel mint nekünk), amely késlelteti a fáradtságérzetet.

Ennyi a titok.

2014. aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!