Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért olyan jók a feketék sok...

Miért olyan jók a feketék sok sportban?

Figyelt kérdés
Itt most a sprinterekre és a kosárlabdázókra gondolok. Vagy ez csak véletlen?

#sötét bőrűek
2014. jún. 14. 20:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jobb a genetikájuk, többet bírnak, régen mikor bányában dolgoztattak a gyarmatosítók rabokat, míg a fehérek rég felbuktak a fáradtságtól, addig a négerek állat módjára dolgoztak.
2014. jún. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Több a gyors izomrostjuk?
2014. jún. 14. 20:11
 3/18 anonim ***** válasza:

igen, pontosan kérdező! ezért is sokkal jobbak mondjuk a 100 m -s futásban mint a fehérek.

fehér ember lehet jó mondjuk maratonban, mert a lassú izomrostokat lehet fejleszteni, de a gyorsakat nem igazán. Ezért is mondják, h a sprinterek születnek a "maratonistákat" pedig lehet "nevelni".

2014. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De azért egy sprinternek is kell edzés, hogy jó legyen. És azért marathonista se lehet akárki. Amúgy miért van több fehérrostjuk?
2014. jún. 14. 20:24
 5/18 Dogmatix91 ***** válasza:
Biztos azért nyerik az etiópok meg a kenyaiak a hosszútávokat is. Sokkal jobb a genetikájuk és lazábban mozognak. Jobb a ritmusérzékük. Cserébe agyban kicsit visszamaradottabbak általában.
2014. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szerintem nem hülyébbek.
2014. jún. 15. 01:37
 7/18 Dogmatix91 ***** válasza:
Pedig átlagosan ~10 ponttal alacsonyabb az IQjuk. Ettől persze még nem lesznek hülyék.
2014. jún. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Komolyan? De vannak köztük is okosak. Amúgy azt hiszem, hogy a magyaroknak is átlag alatti :D. Bár nekem elég magas.
2014. jún. 15. 11:46
 9/18 anonim ***** válasza:
Hááát, mikor gyarmadították Afrikát, akkor máshol tengerjáró hajókat, magas katedrálisokat építettek, míg ott, pálmalevél kunyhóban éltek, dárdával vadásztak.
2014. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok , nem mondtam, h nem kell nekik edzés, csak azt, h az izomrost összetétel minden embernél genetikailag megalapozott.

Azt, h a feketéknek miért van több fehér izomrostjuk, igazából nem tudom megmagyarázni, viszont mivel ezek az izomrostfajták gyorsan képesek összehúzódni és reagálni és mivel a feketék aktívan vadásztak/nak a vadon élő állatokra (tudom, h a fehérek is, de pl. egy mamut/ szarvas/medve nem olyan gyors mint egy gepárd) és létfontosságú ilyenkor a gyorsaság és a jó reakcióképesség, így csak erre tudom visszavezetni azt a tényt, h náluk nagyobb mennyiségben fordul elő ez a fajta izomrost.

Az IQ szintről pedig tudnánk elég sokat filozofálni, ugyanis többféle intelligencia is létezik, nem csak az a bizonyos "általános", amely bár az afrikaiaknál kicsit lejjebb van mint a fejlettebb országokban élőknél, viszont ez betudható a rossz körülményeknek is, pl. betegségek, alultápláltság... stb. Viszont ha az intelligencia sokféle értelmezését nézzük, ilyen szempontból magas az intelligenciájuk nekik is, pl. ha kihajóznak halászni és körben csak víz van, ők mégis tudnak orientálódni, tehát nem tévednek el, viszont egy európai simán eltévedne. Vagy képes magának házat építeni csupán felhasználva a természet adta dolgokból és nem a boltban vett téglát használja.

2014. jún. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!