Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az első 5 km után hogyan tovább?

Az első 5 km után hogyan tovább?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, régebben rendszeresen sportoltam, de sajnos az utóbbi 1-2 évben sorozatos sérülések és időhiány miatt alig csináltam valamit. 5 hete elkezdtem egy 5 kilis edzéstervet kezdőknek, még 1 hetem van belőle. Fontos, hogy az edzésterv alapján nem távra, hanem időre futok, általában heti 3x 40 percet, amiből kb 5 perc séta. Ha befejeztem az edzéstervet, szeretnék áttérni a 10 kilisre, viszont az magába foglal már az első héten 8.5 km futást, ami számomra nyilván nem reális, ha most örülök az egyben lefutott 5kmnek. Hogyan tudnám szép lassan feljebb tornázni az állóképességemet, hogy az 5km könnyebben menjen, és hogyan térjek át fokozatosan a kicsit nagyobb távokra? (A lábaim bírják a futást, inkább a tüdőm nem, ez nagyon zavar.)
2014. máj. 31. 00:12
 1/2 anonim válasza:
0%
szia, szerintem nyugodtan térj át, és kivégzésig csináld, és idővel egyre jobb lesz. vagy próbálhatod azt is hogy gázálarcba vagy búvárpipába futsz kevesebbet, és az növeli a tüdőkapacitást, és szépen lassan alkalmazkodsz hozzá. De ez már harcore edzés. :D a hányásig még ellehet menni de óvatosan ha kipróbálod. (és sok ch fogyasztás)
2014. máj. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó ötlet, hogy nem akarsz hirtelen elkezdeni nagyobb távokat futni. Kell még idő a hozzászokáshoz, ahogy azt te is érzed. A tüdődnek is, de az ízületeidnek is, ennek több idő kell, mint az izomnak.

Megpróbálhatsz összerakni magadnak is egy tervet, akár egy meglévő alapján. Ilyenre gondolok például, hogy fogod a 10 km-est, amit el akartál kezdeni, de minden edzésnapon 2-3 km-rel kevesebbet futsz, mint az előírt. Vagy elkezdheted újra a mostanit, csak már nem teszel bele sétát, hanem végigfutsz minden alkalmat.

2014. jún. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!