Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek megfelel, ha...

Szerintetek megfelel, ha kondi edzés után Eper lekvárral választok CH "visszatöltésre"?

Figyelt kérdés

Volt, hogy vettem Biotech CarboX-et, de az összetételét nézve az is főként glükózből, fruktózból áll. Jó van még mellete maltodextrin (ami t.képpen glükozból áll), ribóz is.


Tegnap főztek rokonok házi eperlekvárt, és a receptet nézve (1kg eper és 500g cukor) ez is főként cukrot (szacharóz, fruktóz) tartalmaz.. Szóval viszonylag gyorsan felszívódik. Viszont ízre sokkal finomabb... Meg van belőle egy csomó.



2014. máj. 29. 20:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*eperlekvárt
2014. máj. 29. 20:51
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez az edzes utani visszatoltes annyira nem is fontos.

Menjen az edzesed utani 24 oraban eleg ch az a lenyeg.

2014. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tényleg?


Mert egy csomo helyen olvastam, hogy egy kemeny edzes utan nagyon pörög még a szervezeted. Ezért kell neki a gyors energia bevitel, különben elkezdi az izomokat lebontani..

2014. máj. 29. 21:50
 4/15 A kérdező kommentje:
*izmokat
2014. máj. 29. 21:51
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen ez egy marketingfogas hogy megvedd a carbox-ot pl. Eleg ha otthon kajalsz utana. A napi mennyiseg legyen meg.
2014. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

hmm ez nekem is megfordult a fejemben...


De visszatérve az eredeti kérdésre, ártani gondolom nem árthat a fehérje sék mellé némi szénhidrát lekvár formájában?

2014. máj. 29. 21:57
 7/15 anonim ***** válasza:
Az izomvisszatöltés tényleg létezik, de nem létfontosságú. Nem 20 perc alatt építed le az izmokat, nem kell félni. Ha hazaérsz és kajálsz, az bőven elég. Ráadásul szinte esélytelen, hogy kiürítsd a glikogénraktáraid, utána meg úgyis elsőként zsírt fog bontani a szervezet a visszatöltéshez.
2014. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam a választ a Modern sporttáplálkozás cimű könyvben.

Köszi a segítséget;)

2014. máj. 29. 22:05
 9/15 anonim ***** válasza:
Annak mi értelme lenne mégis hogy a szervezet elkezdi a saját izmait bontani ahhoz regenerállja az izmait.
2014. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem az izomsejt regenerálásához bontja/bonthatja le az izmot (az abban lévő aminosavakat), hanem az izomban lévő glikogén (szénhidrát) raktárak visszatöltéséhez.


De javítsatok ha tévedek!


Amúgy a könyv azt írja, hogy az edzés utáni 2 órában szükséges a szénhidrát bevitel a visszatöltéshez. Szóval, ha van elég szénhidrát az edzés utáni étkezésedben, akkor tényleg okénak tűnik a dolog.

2014. máj. 29. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!