Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jászberényben a Victory Gymbe...

Jászberényben a Victory Gymbe sokan járnak?

Figyelt kérdés
Melyik a legkihaltabb időszak? Még sosem voltam konditeremben, viszont úgy érzem, h az itthoni tornázgatásaim nem sokat érnek, hiába csinálom sokáig. Meg akarok néha fulladni, ennek ellenére pl. a hasamban még sosem volt izomláz, pedig én úgy gondolom, h 3/4 óra csak hasra már nem kevés. És pont azt szeretném a leginkább formálni, de semmi eredmény. Úgy érzem, h súlyokra van szükségem, és kedvem is van hozzá. Világ életemben utáltam sportolni, de a nagy intenzitású erőkifejtést szerettem. Csak eddig nem esett le, hogy akkor erre valszeg ez a megoldás. :) Talán még nem késő elkezdeni.. Viszont azt hiszem, h frusztrálna, ha sokan lennének a teremben rajtam kívül. De remélem, hogy ezt az érzést hamar "kinövöm", lehet csak a nyilvánvaló kezdeti bénázásom miatt van. Egyébként van valami tanácsotok egy full "konditerem-szűz", egyébként tunya 21 éves lánynak?
2014. máj. 26. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ott van tel, e-mail, érdeklődj.

Amúgy, hogy hasban nem volt izomlázad, lehet hogy nem jól csinálod, koncentrálni kell a hasizom préselésére hasprésnél például. Egyéb iránt az étrendtől is sok függ. Remélem azt tudod, hogy nincs helyi zsírégetés. Ezért ha azért akarod formálni a hasad, mert zsíros, akkor ahhoz étrendbeli változtatás+kardió mozgás is kell. Az hogy kicsit izmosabb lesz a hasad, az nem égeti el a fölötte lévő zsírréteget.

2014. máj. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kicsit stikkes a szervezetem, és már így is szigorú speckó étrenden vagyok, de igazából szeretném még tovább szigorítani, csak végre le akarok vizsgázni, mert így semmire sem tudok figyelni, h 0-24-ben tanulok. tudom, h nincs helyi zsírégetés, de azért reménykedem, hogy ha mégis mozgásban tartom legalább kicsit feszesedik. én is gondoltam már rá, hogy nem jól csinálom, de közben fáj, csak utána nincs semmi. a lábam meg alapvetően izmosabb, de edzek rá 5 percet, ráadásul bénán, és már másnap izomláz. valami gixer tuti van.. viszont személyi edzőre meg már tuti nem lesz pénzem, h megmondja, h mit bénázok el. így se tudom, h a terembérletet hogy fogom tudni összekaparni. csak reménykedem, h tudok annyit dolgozni, h ennek az ára meglegyen, mert most életemben érzek először ambíciót arra, h mozogjak...
2014. máj. 26. 07:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a konkrét célod amúgy? Ha van valami konkrét kérdésed, ha gondolod írj.
2014. máj. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
úgy tervezem, h apró célokat tűzök ki magam elé, hogy ne érjen nagy csalódás. amit gondolom, hogy még el tudok érni. de a szívem mélyén abszolút nem bánnám, ha a határozottan izmos kategóriába tartoznék.:) az első cél, hogy valamivel laposabb és feszesebb legyen a hasam (már egy kis változásnak is nagyon fogok örülni), ezzel párhuzamosan szintén feszesíteném a fenekemet, illetve inkább emelném. igazából a fenekem adottságai nem olyan rosszak, dehát ez csak 1 dolog. szinte reggeltől estig ülök meg fekszem a tankönyvek felett már hónapok óta, az lenne a csoda, ha nem lennének eltunyulva. a combomat meg a vádlimat konkrétan izmosítani szeretném, jó lenne ha vastagabbak lennének. majd meglátjuk, h mi alakul belőle. az egyik elülső combizmom (nem tudom egyesével a nevüket:) már így is eléggé hangsúlyos. Ha van ötleted, hogy ezeket hogyan érhetném el, akkor szívesen meghallgatnám:) De ha 1 konkrét kérdést szeretnék megfogalmazni: Miket csináljak és mennyit, hogy alaposan megdolgoztassam a hasam minden részét?
2014. máj. 27. 00:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezdetben kezdőknek való átmozgató edzés kéne, heti 3-4 alkalommal minden fő testrészre kéne 1 gyakorlat 3-4 sorozattal, ez mehet 1-2 hónapig.


Utána kéne növelni az intenzitást és mondjuk bevenni még 1-2 gyakorlatot szintén 3-4 sorozattal. De Így már nem kell minden izmot heti 3-4-szer megedzeni, csak heti 1-2-szer.


Étrended kiegyensúlyozott legyen. Lehetőleg minél többször egyél, de nem nagy adagokat. Az vagy amit megeszel, nem légből kapott, nagyon is igaz. A tested azt tudja beépíteni magába, amit letolsz a torkodon. Gyorskajából, csokiból, csipszből nem lesz izom, ezekben nincs semmi hasznos mikro- és makrotápaanyag. Élvezeti cikkek, néha lehet bűnözni, de ne legyenek a napi étrend részei.


Maga az izom, mint szövet, fehérjékből épül fel, ezért ahogy a ház se épül fel alapanyag nélkül, testednek is extra fehérjére van szüksége, ha extra izmot akarsz. Fehérje elsősorban húsokban van, a húsok a legjobb fehérjeforrások, ez nem hangzik túl jól, de lényegében más állatok izmait esszük, amiből felépítjük a sajátunk.

Elsősorban sovány húsok a jók (csirkemell, pulykamell, kevésbé zsíros halak). Aztán még lehet zsírszegény túrót, tojásfehérjét beiktatni, vannak táplálékkiegészítők (tejsavó, kevert fehérjék). Az emelt fehérjebevitel mellett fontos a zöldségfogyasztást is növelni, hogy legyen elég rost a megfelelő emésztéshez.


Még lehetne sorolni az alapokat, de szerintem olvasd el a Sárga kapszula című könyvet, abban minden le van szépen írva. Kevésbé részletes a google->alapismeretek, builder-es cikk.

2014. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!