Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A mogyoro az jo feherje forras?

A mogyoro az jo feherje forras?

Figyelt kérdés
2014. máj. 11. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Zsírforrásnak jobb.
2014. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Telített zsírnak jó, a benne lévő fehérje nem teljes értékű.
2014. máj. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
es a feherbab az jo ?
2014. máj. 11. 16:23
 4/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

100 gramm fehérje aminosavprofilja a felsorolt élelmiszer alapanyagoknál (én csináltam :)):

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__5656..

2014. máj. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, Szintiszoli. Szerinted ez ilyen egyszerű volna? Mindenki eddig tévedett, ugyanolyan jó a növényi is? Egyébként én is furcsállom, hogy az aminosavprofilja nem különbözik nagyban az állatiétól a növényinek.
2014. máj. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az a kérdés, hogy akik eddig azt állították, hogy a növényi nem teljes értékű (köztük én is), azok mire alapozva tették.

Saját tapasztalat (nyilván van ilyen is) vagy csak mert olvasták, hallották.

Ahogy írtam is, ha valóban csak az aminosavak jelenléte számít, akkor sok növényi forrás tekintetében százalékos összetételben nincs nagy különbség a növényi és állati források között. Pl. ha megnézed, a csirkehús meg a zab közel ugyanolyan arányban tartalmazza az esszenciálisakat is. A gomba viszont tök más arányokkal rendelkezik, amiről nem tudom megmondani, hogy jó-e vagy sem, mert még mindig sehol sem találom az emberi vázizmok fehérjéinek aminosav összetételét. Enélkül meg nem tudom, hogy melyik aminosavból mennyit kell bevinni a fehérjeképződéshez.

Növényi forrásból szerintem nem fedezhető egy testépítő szükséglete anélkül, hogy túlenné magát zsírral vagy CH-val. A hússal sokkal jobban jár.

Én csak annyit mondok, hogy az alapján, ami a számokból látszik, bele lehet számolni a napi bevitelbe. Akinek eddig úgy volt jó, hogy csak állatiból volt meg a 2 gramm, annak vagy eleve ennyire volt szüksége, vagy egyszerűen pazarolt.

Szerintem senkinek nem lesz kedve ezzel kísérletezni. Nekem jó lenne tudni, hogy a fehérje kevés, vagy más a gond, mert mostanában nem nagyon fejlődök. A 2 gramm megvan, de csak növényivel együtt. Egyik lehetséges okként adódna, hogy kéne a 2 gramm állatiból. Igen ám, de nem bírja a testem a több fehérjét. Pár nap után konkrétan rosszabbul érzem magam, kezd fájni a vesém, sajognak az ízületeim, stb.

Az állati fehérjebevitelt csak a növényi rovására tudnám növelni. Ez azt jelentené, hogy nem ehetnék sem zabot, sem tésztát, sem olajos magvakat, sem brokkolit, sem TK kenyeret, sem gombát, sem hüvelyeseket. Ezek a nagyobb fehérjetartalmú cuccok. Eléggé leszűkülne az étlapom.

Persze valamit valamiért.

2014. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg az jött be, ha megvan állatiból a napi 2g x ttkg. Nekem romlik a forma kevesebb fehérjével. De nem vagyunk egyformák ezek szerint.:)
2014. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Mondom, attól, hogy a számok mást mutatnak, még lehet sz ar a növényi fehlérje.

Nem azért jártam utána, hogy okoskodhassak, hogy "deigenisbelekellszámolnianövényitis!!!" :), hanem mert nem bír többet a francos a vesém.

És persze lehet még az egész egyénfüggő is. Attól, hogy mindenki más fejlődne növényi fehérjékkel is, nem biztos, hogy nekem nem kéne az állati. De mondom, akkor meg vagyok lőve. Most is hasogat a vesém :(

2014. máj. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki kitapasztalja magának az évek során, hogy mi a jó és azt kell tartani.
2014. máj. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!