Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművészek és küzdősportolók...

Harcművészek és küzdősportolók! A Chi/Ki energia létezik vagy csak humbuk?


2014. ápr. 30. 09:24
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
89%

Ez igaz :D


Én tényleg nem értek ilyenekhez, de máshoz sem úgyhogy ez van :D

2014. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
Szendi Gábor blogjából tájékozódni a gyógyszeripar mai állásáról, hááát... Finoman szólva SZ.G. nézetei erősen megkérdőjelezhetőek, kevésbé finoman: elég gáz az ürge.
2014. máj. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm (köszönném) az eddigi válaszokat, de legyetek szívesek a kérdésre válaszolni.
2014. máj. 2. 17:33
 14/44 anonim ***** válasza:
51%
Persze, hogy nem létezik csí energia. Keleti kamu, nem több. Többször is próbálták a nagy kínai, japán harcművész mesterek és indiai jógik bebizonyítani, de mindig beégtek a mutatványukkal.
2014. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

Nincs rá mutatvány, ami látványossá tenné a létezését. Esetlen a torokkal evőpálcika törés.


Mindegy milyen szájton van egy írás, ha igaz. Én is csinálhatnék oldalt, ott is igaz lenne ha felrakok egy ilyen cikket..

2014. máj. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
az egy olcsó bazári trükk...
2014. máj. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

Úgy lehetne jól megfogalmazni..."Ha megmutatják, akkor kamuznak!"


Létezik. És látványosabb dolgokra is képes, mint a showműsorokban bemutatott rengeteg kamu. A chi energia (a bemutatókon elmondottakkal ellentétben) igazából ritkán használható érintkezés nélkül. A chi használatához ugyanúgy szükséges fizikai kontaktus.

Tavaly egyik volt munkatársamat meglátogattam Beihai-ban. Ott a hegyen van egy buddhista templom. Elég nagy méretű hely. Oda bevitt ismerősöm. Délután fél 4 fele lehetett, nekik akkor volt gyakorló idő. Ott leesett az állam. Egy 12-13 éves vézna kissrác (alig volt valami izma) állt szemben egy 30 évei elején járó kb 190 centis 120-130 kg-os emberrel. A hapsi rohan a kissrác felé (elég nagy tempóval), az meg előrenyújtja a kezét és hót lazán megállítja, pedig a hapsi még előre is dőlt (nem lassított a kissrác előtt). A fiú meg ki se támaszott maga mögött. Összezárt lábakkal állt végig. A talaj pedig sima volt, tehát még csak a lábujjával sem tudott kapaszkodni.


Kérdező! Igen, létezik ez a dolog. De ha videón, filmben, vagy valami bemutatón látod, akkor az nagy valószínűséggel humbug. Eredeti shaolin/buddhista templomon kívül, szinte mindegyik kamu.

2014. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

A keletiek tudománya szerint a qi az emberi test minden funkciójában részt vesz, tehát a legtermészetesebb dolog.


Abba bele se mennék, hogy a keletiek gondolkodása szerint az anyagot alkotó energia (mert azt már mi is tudjuk, pár évezred lemaradással rájöttünk) hogy az anyag végső soron energia, tehát ezt is qi-nek tekintik. Ezt megmagyarázza a taoizmus: minden qi.


Ha minden chi, akkor a chi energia vajon létezik? Ha így gondokozol még a kérdés is vicces lesz, hogy ez nem ennyire evidens az pusztán azért van mert egy más nézetbe erőszakolják bele a nyugati emberek gondolkodását. Érdekes, hogy ebbe a más nézetbe nem igazán férnek bele a nyugati tudományok magasabb szintjei (pl. kvantumfizika) hiszen ez összekötné a szerintem egyszerűbb és nem túl természetes, nem egészséges nyugati világképet a keleti gondolkodás igazságaival, ez meg nem mindenkinek lenne érdeke.

2014. máj. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

ebbe a más nézetbe nem igazán férnek bele a nyugati tudományok magasabb szintjei (pl. kvantumfizika)"

Csak az a baj, hogy a kvantumeffektusok már molekuláris szinten sem hatnak, pláne nem sejt- vagy szövet szinten. (Legalábbis mai tudásunk szerint.)

2014. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Fogalmunk sincs hogy mik hatnak sejt és szövet szinten.


Még csak ma jönnek rá arra, hogy (sima molekula szint) a DNS és a gének kissé komplexebb működésűek mint eddig hitték, és lehet mégsem kellett volna annyira belenyúlni és génsebészkedni. Mondjuk ma már, hogy ezekbe a technológiákba fektetett pénzek embertömegek életével függnek össze (ugye Amcsiban nyugdíjalappal vannak már összekötve, háhá..) így már nehéz kiszállni belőle, persze nem nekem mert én lesz.arnám az egészet.


Na de vissza: az hogy az általunk 'anyagnak' ismert dolgok amik nagyon erősen próbálják befolyásolni a valóságról alkotott képünket (elképzelésünket) valójában milyen természetű, az kissé fontos mert olyan apróságok is múlhatnak az ebben rejlő igazságon (tehát hogy anyag vagy energia, Qi vagy akármi) mint hogy halálod után pusztán elkomposztálódsz, lebomlasz vagy tovább létezel egy igazi, tegyük fel szenvedésektől mentes tiszta világban, amit mondjuk én nehezen képzelek el, de ha egy valódi fizikai, anyagi testhez vagyok kötve akkor még nehezebb elképzelnem.


Amennyiben viszont elfogadom, hogy minden 'anyagot' beleértve a testemet is nem is megfogható anyag alkotja, amennyiben a Bór féle atom elmélet valóban téves, amennyiben tényleg bizonyítást nyer a holografikus világ elmélet illetve tényleg energia (hullám) az anyagnak felfogott 'információ' alapja, akkor kissé változnak a játékszabályok is, ha engem kérdeznének azt mondom hogy előnyünkre.


Ha bizonyos dolgok igazak és háttérbe tudják szorítani a materializmust, az sokkal magasabb szintű dolgokat helyez prioritásba. Hirtelen újra komolyabb kérdéssé válhat egy Teremtő/Tervező (vagy Isten) mibenlétének kérdése, illetve szerintem hirtelen sokkal világosabbá válna jó és rossz között a különbség.


Láthatóvá válnának azok akik csak mocskot és félelmet terjesztenek az emberek manipulálásáért, és esetleg könnyebben el tudnának gondolkodni a szerencsétlen birka emberek is, hogy talán nem gyógyszerektől bedrogozva, fájdalomcsillapítókon és antidepresszánsokon élő alacsony szintű függőként kellene létezniük csak mert a kontroll rendszer ezt a lapod dobta számukra.


Csak nagyjából, nagy különbségek lehetnek egyik és másik nézet hatására. Persze engem is az érdekel, hogy melyik az igaz, és nem én akarom a hitemmel megteremteni az igazságot. Valamilyen bizonyosság kell, ezért érdekesek a keleti tudományok amik eleve nem materialisták és ezért fontos (számomra) hogy akkor a kvantummechanika pontosan milyen eredményekre is következtet a témában.

2014. máj. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!