Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2 napja futottam eletem...

2 napja futottam eletem rekordjat 13,5 km azota eseg rohamok, normalis?

Figyelt kérdés
13,5 kmert futottam azota viszont csak ennek, de dietazok 1050 kaloriat egettem el a futassal, de tenyleg most csak a kajan jar az eszem, ez normalis es egyek ki egy kiadosat, vagy most is ellen kell allni ? Hozza teszem 1-2 fagyi mar becsuszott.

2014. ápr. 29. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
azt hiszem az első ezzel mindent elmondott!
2014. ápr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokkal jobban vagyok !
2014. ápr. 29. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Mivel rájöttem a kommentedből, hogy tudsz normálisan is írni, ezért mindjárt mondok valami értelmeset is. De előtte egy jó tanács: javíts az írásképeden, mert nagyon rossz első benyomást teszel az emberekre. És az, hogy mobilon/tableten vagy, nem kifogás.


Mellesleg: nem hiszem, hogy te tízes érték pontossággal meg tudod határozni, hogy mennyi kalóriát égetsz el. Hétköznapi módszerekkel tuti nem. A közvetlen kalóriaszámolgatás amúgy is bukott ügy, főleg ennyire pontosan.


Egyél, amennyit akarsz, nem egy alkalmon múlik a diéta. Viszont, aki diétázik, az azzal visz többek között rendszert bele, hogy mindig ugyanannyit edzenek, szokásosan 1-1- óra aerobot. Ehhez lövik hozzá azt a tápanyagmennyiséget (makrotápanyagok súlyát kikísérletezve, és beállítva, nem pedig a kalóriáét), amivel megy a megfelelő ütemű fogyás. Ha te néha fogod, és ennél többet mozogsz, akkor nehezebb a dolgod (mert mondtam, ilyen, hogy te pontosan kiszámolod az elfogyasztott és elégetett kalóriát hétköznapi polgári módszerekkel nincs!), mert nem tudod, mennyivel kéne ilyenkor pontosan kompenzálni. Marad a kísérletezgetés, az érzésre hagyatkozás, és elfogadása annak, hogy ha néha-néha ilyen extra sportelfoglaltságokat űzünk, az kicsit beleszólhat a diéta végeredményébe.

2014. ápr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tkodit ***** válasza:
ugye tudod, hogy diéta=/=koplalás?
2014. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és bocsi, igazad van mocskosan lusta voltam.


Hát kalóriát az én mocskos okos futó app-omból írtam ki, ezt írta hát gondoltam én is ezt írom :).


Tisztába vagyok, hogy nem koplalás is a diétát nem, hiszem, hogy nekem kéne bemutatni csak tényleg egyszerűen undorodva nézek az olyan diétás kajákra amik a kedvenceim és egyszerűen olyanokat ennék,innék amik az ős ellenségeim :) (Nem tudom ezt diétának hívják-e, de én így élek: Nem eszek semmi tésztát és nem hetekig,hónapokig csinálom ezt hanem egy életen szeretném, és már a 2. évbe vagyok.Eddig sikeresen 2 év alatt 15kg-t fogytam) és most ezt szeretném tovább fejleszteni a mozgással, a futást választottam, készülök a félmaratonra, egyszer futottam mát 10km-t, de akkor nem voltak ilyen tüneteim, hogy én fagyit,bundás kenyeret akarok enni, meg kakaót inni.

2014. ápr. 29. 17:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a futást komolyan szeretnéd hobbi szinten űzni, akkor már nem csak a fogyást kell figyelembe venni a diétánál. Úgy egyél, hogy a futásban még tudd hozni a felkészülésedben szereplő növekvő távokat. Ehhez néha el kell felejtened, hogy diétázol, azaz a számodra nagyon kimerítő hosszú távok után igenis hallgatni kell a szervezetedre és adni kell neki több kaját (szénhidrátot is). Persze, ez ilyenkor sem azt jelenti, hogy korlátlanul telezabálhatod magad cukorral. Az állóképességi sportolóknak ajánlott táplálkozásnak nézz utána, mert ez kicsit eltér a hagyományos szálkásító diéta alapelveitől. Például itt is sok kérdés volt a témában, és igen részletes válaszok vannak rá:

[link]

Ritka alkalom, amikor a futás miatt ilyen kilengéseket kell tenni, de teljesen kivitelezhető így is a fogyás (tapasztalat, én is ezt csinálom).

2014. ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért van ez mert tökéletesen kimerítetted a tested izomzatának glükögén raktárait, ezért a szervezeted jelez hogy valami gyors könnyen felszívódó szénhidrát kell neki hogy ezeket újratöltse. A fagyi szr ötlet volt mert legalább a fele zsír, amiből nehezebb glükozt előállítani illetve könnyeben raktározódok, nyilván ez a veszély most akkor sem áll fönn, de akkor is szr. A helyes megoldás egy tál rizs vagy teljes kiörlésű tészta lett volna vmi fsza öntettel ami nem tocsog a zsírban persze, meg valamennyi sovány hússal. Egyébként ennél még a zsírszegény tejből készített kakaó is jobb lett volna vagy vmi hasonló lötty. Persze ha biztosra akartál volna menni akkor vitargo :D
2014. ápr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!