Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jónak számít a 6 perces km...

Jónak számít a 6 perces km lánynál, ha csak az egészséges kikapcsolódás a célja a testmozgással, különösebb fejlődés nem?

Figyelt kérdés
2014. febr. 25. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon-nagyon laza tempó. Mihez képest legyen jó, ha semmilyen célja nincs?
2014. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hááát, azért én nem nagyon-nagyon lazának érzem...


Nem akarok se maratoni, se félmaratoni távon indulni, se mást versenyszerűen sportolni.


Ha nagyobb haszna van, mint mondjuk ha csak fél órát gyalogolnék 6 km/h-val, az már jó.

2014. febr. 25. 20:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed Magadhoz képest nagyon lazának, akkor csak jónak számít, nem? :-)
2014. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
úgy átlagosan minden kezdő futó 6 perc alatt futja a km-t aztán vannak akik megragadnak ezen a szinten, de lefutnak 40et is ha arról van szó, és vannak akik inkább feszegetik a határaikat és maradnak a rövidebb távoknál de azt minél gyorsabban. én az első verzió vagyok.
2014. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kezdő, de rendszeres futó se.


Magamon tapasztaltam, hogy kezdőnek azt lehet nevezni - úgy igazán -, aki már 4-5-6 éve nem futott, alig mozgott. Én akkor szerintem 7-nél több perces kilométerekkel kezdtem és örültem, ha 1 km + pihenés után még egy fél megvolt.

Rendszeresen nem futok, de mozgok heti 1-2-3-szor valamit, plusz mostanában sokat vagyok a friss levegőben, ott sétálok, segítek, stb. Így vagyok képes erre.

Alapvetően évek óta megragadtam itt, de azért, mert az a célom, hogy egyedül lehessek, gondolkozhassak, parkban lehessek, kiszabaduljak a mókuskerékből, és mindezek mellett valamit mozogjak is. Tehát nem hajtottam magam.


Lényegében az egészségesebb életmód a célom.

Valamikor régen az emberek mindenhová gyalogoltak, az asszonyok a patakban mostak, tésztát dagasztottak, egyéb fizikai munkák. Ugyebár.

Manapság pedig BKV visz mindenhová, az iskolában, a munkahelyen ülünk, otthon ülünk.

Egyetlen célom ennek ellensúlyozása.


Ezért kérek itt tanácsot.

Szívem szerint megmaradnék ennél a sebességnél és a távot növelném, de azt is max. úgy 7-8 km-ig.

De egyre több helyről hallom, hogy ez nem tesz eléggé egészségessé, vagy hogy mondjam.

2014. febr. 25. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:

nos mai világban mikor ki tudja milyen nehézfémeket lélegzünk éppen be melyik városban, mikor hiába eszel sok zöldséget, azok génkezelt tápoldatokban termett utánzatai csak a falun termettnek, mikor mindenféle pipere vackot kenünk magunkra, amiket ha tudnánk miből vannak szörnyethalnál, mikor a reklámok szerint az a lényeg, hogy valamilyen krémtől hidratáltnak érezd a bőröd, nem az, hogy igyál sok folyadékot és legyél tényleg hidratált, egy ilyen világban hogy akarsz ennél egészségesebb dolgot csinálni...

Így is többet teszel az egészségedért mint az átlag tvnéző magyar, legalább mozogsz, de már mindenre rá lehet húzni, hogy nem egészséges... Ahol a futás tönkreteszi a téret, a konditerem műizmokat növeszt:) a biciklizés szívnagyobbodást okoz, ilyen világban nem lehet egészségesnek maradni:)

Úgyhogy ha jól érzed magad tőle akkor csináld, én is ezért csinálom már 15 éve nem célom egészségesebbnek lenni másoknál, az már más kérdés, hogy az vagyok...

2014. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pont azért mozgok, hogy ellensúlyozzam a káros hatásokat.
2014. febr. 25. 22:15
 8/9 aikiboxer ***** válasza:
Teljesen jó, laza kocogás, de valami erősítés is kellene még mellé.
2014. febr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tornázom itthon.


Van expanderem vagy gumim vagy mi a neve, szoktam női fekvőtámaszozni, félfelülés, homorítás, nyújtógyakorlatok közöttük, ilyen pisilés-szerű guggolások, mert állítólag az kíméli a térdet, a teljes guggolás nem jó.

2014. febr. 25. 22:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!