Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Még sose voltam konditeremben....

Még sose voltam konditeremben. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
8 hónapja szültem. 15 kg-t kellene leadni. Heti egyszer, maximum kétszer tudnek 1-1 órát edzeni. Kondim nulla. Hogy kezdjem?
2014. febr. 12. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Apróbb futásokkal, alapgyakorlatokkal. Fekvőtámasz, felülés, húzódzkodás, stb.. Nem is fognak kelleni neked a kondis csodák egyelőre, ha tényleg nulla a kondid. Hosszútávú futással lehet leadni. Az lényeges, hogy ne sprintfutás legyen. Izmosítás meg minden más napon, mert az olyan jellegű erőnlét is jót tesz. Előtte kis futás,

utána még kisebb, végén nyújtás.


Heti 2 darab egyórás edzés egyébként nagyon kevés lesz ehhez szerintem. Alapvetően nem érdemes kihagyni egy napnál többet, ha eredményt szeretnél (maximum az elején, ha nagyon nem megy). De ezzel a felállással te 3 napot is kihagysz néha, az túl sok. Minden esetben.

2014. febr. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kovpet ***** válasza:

Kiválasztasz egy termet. Lemész és tolod :)

Ha fogyni akarsz, akkor aerób tartományban kell kardiózni, azaz kb 130-as pulzus mellett sokáig. Ez az a terhelés, ami mellett tudsz lihegés nélkül beszélni mondjuk, magyarul nem valami durva tempó. Pl szobabicaj, séta, ellipszis trainer, evezőgép, stb.

Mivel a séta is jó, az meg ingyen van az utcán, így nem feltétlenül fontos terembe menni csak emiatt. Más kérdés, hogy ott azért könnyebb meg nincs hideg meg nem csúszik és ha már lent vagy, akkor tudsz súlyzóval is edzeni, ami mindenkinek jót tesz.


Arra figyelj, hogy nagyon fokozatosan kezdj hozzá a dologhoz, nehogy megsérülj és elmenjen a kedved az egésztől.


A konditeremben van edző, ő segít, ha kell.


Váltócipő (ez kötelező is általában), víz, törölköző (magadnak is jó meg a gépekre letenni is kell), kesztyű (nem muszáj, de szerintem nem árt, jó egy 500 forintos bicajos kesztyű is a tescoból) legyen nálad.


Nem kell félni, hogy hirtelen "túl izmos" leszel a súlyzóktól. Nem leszel az, nyugi. :) Viszont megsérülhetsz, tehát ésszel csináld. Ahogy mondtam: fokozatosan.


A builder.hu-n vagy máshol nézz edzéstervet, ha gondolod.

2014. febr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!