Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fél szememre nem látok, és...

A fél szememre nem látok, és ez akadályozhat engem a sportokban, vagyis nem tudok olyan jól teljesíteni röplabdában, kosárlabdában és még egyéb sportokban?!

Figyelt kérdés

2014. febr. 10. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, mert az agyad elvileg nem rakja jól össze a térbeli dolgokat ha csak egy szemmel nézed. Van olyan sport ahol ez nem lényeg annyira, de van ahol hátráltathat. Bár nem tudom hogy hosszú távon mennyire lehet hozzászokni az egyszeműséghez.
2014. febr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A térlátáshoz kell mindkét szem, a távolságokat pedig csak térlátással lehet pontosan felbecsülni. Plusz így kiesik a látószögedből egy jelentős rész. Szerintem ez a labdajátékokban elég komoly probléma. Mondjuk volt pár éve egy kézilabdás, akit egy másik játékos véletlenül fél szemére megvakított, és ő tovább játszott egy speciális szemüvegben, ami védte a megmaradt szemét. Nem tudom, hogy mennyire volt eredményes utána, vagy játszik-e még.
2014. febr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!