Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 180 kilóról hogy tudok lefogyn...

180 kilóról hogy tudok lefogyni? 16/F

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves fiú vagyok, soha nem sportoltam és szerintem eléggé kövér vagyok... Kb. 180 kilót nyomok és szeretnék valamennyit fogyni belőle, de mivel nagyon nem tudok mozogni (erősen mozgáskorlátozott vagyok a súlyom miat) ezért olyan edzésre lennék kíváncsi ami nem tikkaszt ki. A lábam (comb) és a csípőm a legkövérebb pontom, ott vagyok a leglomhább is és azt a legnehezebb mozgatnom. Kérdés hogy ezzel lehet-e kezdeni valamit, vagy 180 kiló az már a vég? Aki szeretne, tudok képet küldeni magamról (de előre szólok, hogy nem szép látvány!)

2014. febr. 6. 23:14
 1/6 savanyújóska ***** válasza:

Eleg sok ilyem sztori kering mindenhol, megprobalok azokbol szemezgetni neked is. A legfontosabb mar megvan, ez a szandek. Az edzse mindenkeppen kitikkaszt, ez a lenyege, meg egy teljesen jo sulyu ember is lefarad egy jo edzes utan. Nalad ez annyiban modosul, hogy olyasmit csinalj, ami utan faradt vagy, de kozben nincs szivdobogasod, ilyesmi. (Peldaul napi par szaz meter seta jo kiindualasi alap lehet, es az sem rossz, ha az agyban, szekben mozgatod, nyujtod a tagjaidat a lehetosegekhez kepest. Illetve komolyan szemreveteleznem az etrendedet, mert mozgas, akarat, mit sem er, ha zsiros, jo "magyaros" eteleken es gyorskajakon elsz, ezen kell leghamarabb valtoztatnod. (Peldaul voros husokat akar szamuzheted is, es sok zoldseg gyumolcs, abbol is ugyanugy be lehet am kajalni. Ha nem szereted oket akkor is erdemes fokozatosan bevezetni, engem raneveltek, es egy jo etkezes csakis valami korettel, friss zoldseggel az igazi.


Es vegul, de nem utolsosorban, keress fel egy orvost, es esetleg dietetikust. (O biztosan jobb kajatippeket ad nalam.) Orvos pedog azert kell, mert a tul gyors fogyasba is bele lehet halni, azt pedig nem szeretnenk.:) Ha ez segit en hiszek benned, az nagyon nagy ero, ha le tudsz fogyni 180 kilorol!:)


Ui.: Kepet nem kerek, ahhoz, jogy dilettans eletmodtanacsado legyek, nem kell, szornyolkuzni meg minek, az interneten is talalok eleget, ha kell, akkor meg miert rugdosalak teged?:D

2014. febr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha valóban 180 kiló vagy, akkor orvossal kell konzultálni, és utána egy hozzáértő személyi edzővel kéne elkezdeni a dolgokat, legalább addig, amíg a súlyod már nem veszélyeztetné az egészséged.


Az étrend a legfontosabb elem, itt sajnos áldozatot kell majd hoznod. Nem elijeszteni akarlak, sőt! Az életed a tét! Ha nem is konkrétan egy szívinfarktusra gondolok (amire egyébként nagyobb a sanszod, mint egy átlagembernek), egy 180 kilós testtel való élet közel sem olyan élet, mint amelyikben a haverokkal lógsz, elmész futni egyet, ha úgy tartja kedved, focizol, stb...


Szurkolok neked, kitartással sikerülni fog!


(én magam 30 kilót adtam le, szóval nem a levegőbe beszélek.)

2014. febr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ekkora súllyal nagyon nehéz még gyalogolni is nehogy még futni!

Én 160 cm vagyok és 75 kiló és mivel eddig nem sportoltam semmit el lanyhultam és szaladni is szükségben szaladtam akkor is a max sebességem annyi volt mint másnak egy gyors séta.

10 napja diétázom, beiktattam egy kis tornát ,és ha tehetem minden nap elmegyek fél órát órát sétálni és így már fogytam 5 kilót 80 kiló voltam.

Először is szerintem ha tényleg semmit nem mozogtál szerintem egy hosszabb séta is hatásos lehet , aztán a séta egyre gyorsabb napról napra.

Persze oda kell figyelni hogy mit és mennyit eszel mert nem mindegy hogy 1 kiló sütit eszel meg vagy 1 kiló húst vagy 1 kiló zöldséget.

Egyébként húsból ehetsz bármennyit amennyiben csirkehús és főzve van.

Zöldséget is de magában nagyon nagy éhséget okoz, valamivel kombinálni kell.

Ha kevesebbet eszel mint amit elégetsz már akkor is fogysz.

A kalória számláló az én fogyásom ami 17 kiló a cél arra kiszámolta hogy 8 hónapba telik mire leadom, heti fél kilójával.

Szóval amilyen lassan mentek fel a kilók olyan lassan fognak lemenni is.

Sok sikert kívánok a fogyásodhoz!

A lényeg a kitartás ha egyszer egyszer tele is eszed magad, mindig folyasd a diétád és ne add fel, kezd újra.

2014. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kedves kérdező!

A 180 kg lehet a vég, akkor ha nem változtatsz azon sürgősen! És még csak véletlenül se az edzéssel kezdj! Igen, érezheted esetleg úgy, hogy csapdába kerültél, hiszen ha nem mozogsz, újabb kilók jöhetnek fel rád. Kezd a rendbetételt a táplálkozásoddal! A tapasztalataim szerinti jól összeállított minőségi táplálkozás (nem diéta, és nem fogyókúra) biztosíthatja a testtömeg csökkenést. A megfelelően válogatott táplálékbevitellel azt is elérheted, hogy az erőd megmaradjon, mi több, növekedjen, mely hatásoknak köszönhetően a mozgásprogramot is el lehet kezdeni szépen felépíteni. Megjegyzem, a rendszeres sétát már most iktasd be a napirendedbe!

Fejben mindenképpen el kell döntened, hogy változtatnod kell és sikerülni fog! Többit privátban! Kitartás és bízz!

2014. febr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Tamás!

Ez immáron a harmadik ilyen kérdésed. Közlöm tehát, hogy attól, hogy ide kiírogatod a problémádat, nem fog megszűnni. Kaptál már egy valag tanácsot, tessék férfiasan nekiállni, és megvalósítani.

2014. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel kórosan túlsúlyos vagy, ezért neked mindenféleképp el kéne menned egy orvoshoz. Az elején edzeni biztosan nem fogsz, mert ekkora felesleggel szinte lehetetlen, de a későbbiek folyamán is egy jó személyi edzőhöz kéne menni, aki elismert a szakmájában. Én a te esetedben nem sajnálnám rá a pénzt, hiszen itt már az életedről szól, ekkora felesleg már hatalmas rizikót jelent a szervezetednek.
2014. febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!