Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van valami sport amit megéri...

Van valami sport amit megéri elkezdeni 19-20 éves korban?

Figyelt kérdés
Főleg küzdősportra gondolok, 0 múlttal, annyi, hogy 6-7 éve hobbi szinten mindig sportoltam valamit, ezt sem szeretném versenyszinten, de sose jártam ilyen egyletekbe, fél évig fociztam még serdülőben, esetleg ennyi. Verekedni se verekedtem még soha életemben, az más, hogy haverokkal mit ökörködtünk, szóval ezért vonz leginkább a küzdősport, hogy jó lenne valahogy megvédeni magam ha olyan helyzetbe kerülök ne pedig leblokkoljak adott szituban.

2014. febr. 6. 14:15
 1/3 A kérdező kommentje:
ez az egyik, a másik meg, hogy nyilván egy nagyon durva fizikumot is feltudnék építeni így.
2014. febr. 6. 14:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden értelmes sportot - és itt eléggé leszűkül a lista a küzdősportokra - el lehet kezdeni 20 éves korban is.


Másik csoport a harcművészetek, ezeket is megéri gyakorolni és nincsenek korhoz kötve.


Más kérdés, hogy ha valakit már 4 éves kortól edzenek célirányosan, az valószínűleg igen ügyes lesz.


Ez nem azt jelenti, hogy ha valaki 20 évesen kezd el tanulni, annak nem lenne értelmes edzenie.. edzeni amúgy is kell, KS/HM az értelmes edzések közé tartoznak.


Amúgy versenyszinten is eredményes lehet valaki, aki mondjuk ennyi idősen kezd gyakorolni. Ez bizonyítja azt, hogy jó alapokat lehet tanulni néhány év alatt, a többi már csak gyakorlás és érzék, illetve mindig pillanatnyi teljesítmény kérdése. Tehát elkezdeni a gyakorlást bármikor megéri.

2014. febr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha meg akarod védeni magad akkor harcművészetet tanulj ne sportolj, ezt el kéne dönteni.
2014. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!