Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg egészségtelen, ha...

Tényleg egészségtelen, ha mindennap futok,5km-10km-ig terjedő távokat?

Figyelt kérdés

Heti hány pihenő napnak kéne lennie?


Szeretnék felkészülni, a MaratonFüredre, amely március 20.-án kezdődik.

Néhány hasznos információ, amely segíthet a válaszadásban: 20 éves lány vagyok, kb 15 éves koromig versenyszerűen táncoltam, azóta csak alkalmanként(tánc, futás), 2 hete kezdtem el, ha mondhatjuk megint komolyabban, a sportolást, futást.

Futás után 1 órát szoktam erősíteni: has, hát, kar, fenék, láb.

Az étrendemre eddig sajnos nem igazán figyeltem oda, de ezentúl azon leszek.


A segítő válaszokat köszönöm!



2014. jan. 12. 22:04
 1/6 Makoscsiga ***** válasza:
Mint mindent, ezt is lehet rosszul csinálni, és akkor ártalmas lehet. De általában ekkora táv nem számít kockázatosnak.
2014. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

futás előtt menjen az erősítés... az egészségességéről megoszlanak a vélemények, vannak futás ellenes emberek, szerintük egészségtelen, meg tönkreteszi az ízületeket stb stb, meg vannak akik szeretnek futni mint én, akik futhatunk akármennyit még sincs tőle bajunk... szerintem akinek tönkremegy tőle az ízülete, annak nélküle is tönkremenne... minden nap teljesen felesleges, és az tényleg nem tesz jót, valamikor kell regenerálódni is. én tavaly lefutottam egy maratont nyáron, úgy hogy tavaly januárban mikor elkezdtem futni, még viccen kívül 200 méter sem ment egyben... én úgy csináltam, hogy futottam ameddig bírtam aztán séta aztán amíg bírtam, aztán séta, ezt minden edzésnapon 1 órán át heti kb 3* 3-4 hónap alatt eljutottam arra a szintre, hogy az 1 órában már nem volt séta... 4óra 23 perc alatt teljesítettem a maratoni távot, ami nem a legjobb, de egy fél éve futótól szerintem nagyon is jó... viszont soha többé nem futok maratont, mert valami elcseszettűl unalmas dolog :D

A megfelelő cipő meglétére figyelj oda nagyon, nem márkára gondolok, hanem tereptípus + a lábadhoz megfelelő Normál, Pronáló vagy Szupináló cipőd legyen...

[link]

2014. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Még egy kérdés: ennyi idő alatt sikerülhet felkészülnöm? az alábbi linken látható, hogy mennyit kéne futni. Én úgy terveztem egy napot futok le.:)


[link]

2014. jan. 12. 22:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
jah elfelejtettem kifejteni, szóval futás alatt kimerülnek a az izmaid raktárai szóval utána már kb feleslegesen erősítesz... előtte tedd.
2014. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sperseus!

Nagyon hasznos információkat írtál! Köszönöm szépen! Az eredményedhez pedig szívből gratulálok!:)

2014. jan. 12. 22:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
a futásban eléggé gyorsan lehet fejlődni, szóval nem kizárt dolog, hogy ha van rá lehetőséged, hogy rendszeresen edz, akkor 3 hónap alatt fel lehessen készülni.
2014. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!