Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikidozni járnak lányok is?...

Aikidozni járnak lányok is? Igazából azért kérdezem mert szüleim rám parancsolták hogy tanuljak jövőre vmi önvédelmi sportot

Figyelt kérdés
Anyám koleganőjének a fia jár és ez az egész onnan jött. Amúgy Szegeden a Sólyom utcában jó edző van???

2014. jan. 8. 17:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
Természetesen. Én 2 évig jártam, de elköltöztünk és itt már nincs olyann jó hely. Nagyon jó és érdekes sport. 16/L.
2014. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 aikiboxer ***** válasza:

Hát ez fura, hogy a szülők önvédelmi sportot parancsolnak... Mi ennek az oka? Az aikido így önmagában nem jó önvédelemre, ha bárki megtámad, nem fogod tudni használni. És sportnak sem a legjobb.


Szóval ha önvédelmi sport a cél, akkor az alábbiak közül lányként a kick-boxok valamelyikével jársz jól, vagy pedig keress egy rendes bokszedzést.

[link]

2014. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ahogy az aikiweb fórumon is olvasható : "Aikido works. Your aikido doesn't work. Please don't confuse the two." Úgyhogy nem hiszem h aikiboxernek igaza lenne. Tény, h magyarországon kevés helyen oktatják jól (nem tudom hogy szegeden milyen), de pl. esztergomban a shinbukan dojo-ban jól oktatják. És ha jól oktatják, akkor teljesen jó önvédelemre.
2014. jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ja és igen, persze hogy járnak lányok is.
2014. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 aikiboxer ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, hogy Magyarországon kevés helyen oktatnák jól az aikidót, elég sok aikidóst ismerek és mindenki másként tanít persze, de szerintem jó a színvonal nemzetközi összehasonlításban is.


Ha önmagában véve kellene a harcművészetek önvédelmi értékét értékelni (tehát úgy, hogy _csak_ ezt edzed és nem valami mellé), akkor az aikido harci értéke szerintem elég alacsony. A ju jutsu, karate, kung fu önvédelmi értéke jóval magasabb, de én azért szoktam a puhakesztyűs stilusokra szavazni kezdésnek, mert ezek alakítják ki leggyorsabban a küzdelmi készséget -- egy nő számára úgyis a lélekjelenlét, gyors reakció és a helyzetből való kimenekülés ami életmentő lehet, ha már önvédelemről van szó. Sok-sok aikidós lányt ismerek, még a fekete övesek nagy részét is megenné egy hétköznapi támadó reggelire. Egy kung-fus, karatés, ju jutsus vagy bokszoló jóval nagyobb esélyekkel indul (persze nem lehet általánosítani).

2014. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Igen, nálunk több lány is jár edzésre. Mostanában például éppen növekszik az arányuk a dojonkban.

Nézz meg egy edzést, ha teszik, próbáld is ki, ha bejön, gyakorold. Ha nem jön be, keress mást.

Nálunk emiatt például a "ingyenes próbaedzés" általános gyakorlat, mert saját tapasztalat alapján tudja bárki is eldönteni, hogy fekszik-e neki személy szerint a dolog. :)

2014. jan. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Hát a ring szabályai között lehetséges hogy elverne egy aikidos-t egy boxoló, de az aikido nem versenysport (úgy ahogy nem is küzdősport) hanem harcművészet, és a 2 között ég és föld a különbség. Dehát szerintem nem véletlen, hogy japánban, a harcművészetek otthonában (igen, ezt idéztem) a shodan aikidó-ból kötelező, ha rendőr akarsz lenni. Ez szerintem elég sok mindent megmagyaráz.
2014. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dftgsgvghgev ***** válasza:

Erm, megbeszélted a szüleiddel, hogy miért akarják ezt? Mert nekem az a tapasztalatom a gyerekekkel, hogy a "kötelező" sport csak elveszi a kedvüket az egésztől. Szeretnéd is ezt tanulni? Mert ha nem szeretnél ilyesmit tanulni, saját döntésedből, akkor mindegy tanulsz, nem fog működni. Persze, ha utólag megtetszik az edzés, az más.


Amúgy szoktak járni, pl. a kevés vezető mester egyike is nő, Verebics Hajnalka a neve. Jah, Aikboxer, ha kétséged van afelől, hogy nők tudják-e használni box nélkül a cuccot, te is megkeresheted.

2014. jan. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
2014. febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Előző vagyok. Ez az az edzés, ami a sólyom utcában(ott gyerekeknek) van. A 14 éves kor felett máshol van, de olvasd el, és szerintem mindent megtalálsz róla, ha még éppen aktuális ez a téma.
2014. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!