Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikidózni szeretnék, szerintetek?

Aikidózni szeretnék, szerintetek?

Figyelt kérdés
Szeretnék beiratkozni aikidóra, de még nem döntöttem. 19 éves lány vagyok, 174 cm, ~52 kg (mielőtt vki megszólalna, nem vagyok anorexiás, csak könnyű csontozatú, eszem rendesen stb. :D) Szerintetek ajánlatos ezzel a testalkattal, vagy inkább vmi más sporttal próbálkozzak? Vmit mindenképpen szeretnék, mert mostanában nem sokat mozgok, és azért gondoltam erre, mert mindig érdekeltek a keleti harcművészetek :)
2010. jún. 26. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbáld ki, a testalkatod megvan hozzá :). Nézz le egy edzésre, általában a legtöbb helyen az első alkalom ingyenes. Ha a keleti harcművészetek érdekelnek akkor jó választás lehet lányoknak is mert egyáltalán nem durva, és nem veszélyes. Viszont sok éven át kell tanulni ahhoz, hogy utcán, önvédelemként is használni tudd.
2010. jún. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kis OFF:

Én meg fiú vagyok és örülnék, ha olyan barátnőm lenne, aki aikidozik. Az enyém sajnos nem. Régen jártam rövid ideig önvédelemre és megmutattam pár aikido-szerű fogást (pl. karfeszítés, szabadulások) a barátnőmnek, hogy próbálja ki rajtam. Az a baj, hogy ő ezt nem túl szívesen csinálja. Pedig szerintem nem csak önvédelemre jó, hanem szexis is, ha az ember a párjával / párján gyakorolhat fogásokat. OFF vége


Amúgy szerintem az alkatod teljesen alkalmas aikidora: könnyű, mozgékony stb. Álmaimban egy ilyen magas, vékony lánnyal gyakorolnék. Ha elég sokat gyakorolsz, ezzel a harcművészettel is ártalmatlaníthatsz támadókat. EGy két feszítés, kulcs, fojtás stb. Ha ellenkezik, aikidoval el tudnád törni a kezét és kész.

2010. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmi baj a testalkatoddal,de ha már mozgás az aikidó nem a kalóriaégetésről és az állóképesség fejlesztéséről híres.Ahhoz meg,hogy érjen is valamit,legalább 5x,6x kell járni egy héten évekig.Ennél a harcművészetnél a heti 2 edzés nem sokat ér szerintem.
2010. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok újra


Nos, szerintem a heti (1-)2 edzés néhány hónap után arra már képessé tesz, hogy egy fiút, aki rád akar mászni, kicsit erőszakoskodik, ártalmatlanítani tudj. Mondjuk egy olyat, aki nem sokkal nagyobb, nem sokkal nehezebb, mint Te, csak fiú. Tehát egy kicsivel erősebb, nehezebb, de átlagos (nem harcedzett) fiú leszerelésére már elég lehet ennyi idő is.


Viszont ahhoz, hogy igazán éles helyzetben, az utcán meg tudd védeni magad, nos ahhoz tényleg sokkal több kell. Viszont, ha mondjuk karatéznál, akkor sem valószínű, hogy a törékeny 52 kg-oddal az utcán ne a futás lenne a bölcsebb. Ahhoz, hogy keményebb fiúkkal szembe tudj szállni, ahhoz sok-sok gyakorlás kell és / vagy több izomzat, jobb erőnlét is. De ne feledd: első a konflikzus elkerülése, második a futás legyen és csak akkor használd az ismert harcművészeti technikákat, ha már nincs más lehetőséged a szabadulásra. Mert, ha mondjuk kicsavarod a kezét, megfeszíted a karját, lehet, hogy akkor megadásra kényszeríted, viszont ha egyszer kiszabadul, kettőzött erővel (éa ami rosszabb), talán a társaival vagy fegyverrel fog Rád támadni. Szóval, csak óvatosan!

2010. jún. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért is jó választás az aikido, mert nem kell hozzá sok erő. Inkább az ellenfél erejét használod ki. Itt a gyorsaság és a technika a fontos és a jó mozgáskoordináció. Ehhez pedig ideális az alkatod. 52 kg-val olyan iszonyatosan erős ütéseket, rúgásokat bevinni képes karatés úgyse lennél egykönnyen.


Van már valamilyen tapasztalatod az aikidoról? Esetleg technikák, amiket már ismersz valahonnan?

2010. jún. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

52 kilóval is lehet erőseket ütni.A karatét meg nem erőltetném,példának is rossz,utcára totál alkalmatlan,életszerűtlen.

Modern Defendot nézd meg!Nem tradícionális,de roppant hatékony.Van külön női edzése is a rendes mellett,az a neve Mad Girl.Abban is van újjfeszítés,karfeszítés és nem kell egy fénykép előtt ülni minden edzésen egy órát.

2010. jún. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm szépen a hasznos válaszokat!! :) Nem, még nincsen semmilyen tapasztalatom, de ha már így bátorítotok, mindenképpen ki fogom próbálni!
2010. jún. 27. 10:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak az lenne a kérdésem kedves leányzó, hogy miért pont az Aikidot nézted ki magadnak? Már mint hol/mit hallottál róla, és egyáltalán minek/miért akarod elkezdeni?
2011. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na, elkezdted az aikido-t? Hogy tetszik? Milyenek az edzések?
2011. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nos, elkezdted az aikidót? Tapasztalatok?
2011. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!