Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti hogyan reformálnátok meg a...

Aikiboxer kérdése:

Ti hogyan reformálnátok meg a testnevelés oktatást?

Figyelt kérdés
Mit változtatnátok rajta? Hogyan képzelnétek el úgy, hogy mindenkinek jó legyen?

2013. dec. 15. 09:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem belénk van rögzülve (prsze biztosan részben az is), hanem hasznos - a mozgáskoonáció, általános ügyesség fejlesztésébe nem hal bele senki.

Nem véletlenül járnak mozgásfejlesztésre a tanulási gondokkal küzdő gyerekek. És ez nem gondolom, hogy szigorúan a kicsi gyerekekre lehetne alkalmazni.

Azon felül egy szekrényugrásba nehogymár belehaljon valaki - mondom ezt én, aki kimondottan béna voltam ebben.

Naés. Megtanultam.

2013. dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
*koordináció
2013. dec. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Cyan és hányszor ugrottál át szekrényen az elmúlt 15 évben? :)
2013. dec. 15. 14:04
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy utána hányszor csinálod, hanem hogy meg tudod csinálni, mert megtanultad.

Te sem sűrűn magasugrasz, mégis anno kipróbáltad magad tesiórán, gyakoroltad - és látod, milyen jól tud az jönni egy sportnapon... ;)

2013. dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Az osztályzás eltörlésével én is egyetértek. Vagy úgy kell átalakítani az osztályzást, hogy csak a szorgalmat mérje -- a legtöbb sport esetében azonban ez nehéz. Ha valaki mindig ott van kosárlabda edzésen, akkor mit osztályoz az edző? Hogy milyen ügyesen vezeti a labdát és dob kosárra?


Anno nálunk is volt kosárra dobás osztályzás. A tesitanár bemutatta a gyakorlatot -- kettőből kétszer eltévesztette... Utána dobtunk. Én kettőből kétszer csont nélkül bevágtam a kosárba. Azt mondja: hármas. Mondom wtf?!?! Hogy azt mondja, nem volt szép a technikám... Kb. itt bukott meg nálam az egész tesi rendszer úgy ahogy van.

2013. dec. 15. 14:10
 16/21 anonim ***** válasza:

Hát én mindig utáltam amikor tömegsport volt tesin jó a kidobós meg a floorball egész jó volt, hiányzik is mindkettő, pedig a kidobósban annak idején abszolút szar voltam, floorballban meg a gólok 2/3-át én vittem be.


De a szekrényugrások, akadálypályák, lépcsőfutással bukfencekkel mindig nagyon élveztem. Mindezt úgy, hogy én az abszolút bénák közé tartoztam. Azóta persze nagyot fordult a világ és ránézésre bármilyen sporttevékenységben messze felül teljesítenék, mint az akkori ügyes manók. És ezt annak tulajdonítom,hogy annak idején míg a többiek csak a tömegsportot szerették és csinálták szívvel én az általános feladatokkal voltam így,miközben ők csak lézengtek a szekrényen és az akadálypályán.


Na meg mi lesz azzal az egyesülettel ahova berobban 70 totálbalfék iskolás aki nagy ívből tojik az adott sportra és azért csinálja, mert valamit muszáj, és ha jóska is odamegy akkor ő is odajár, mert neki tökmindegy.

2013. dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Cyan én spina bifida miatt fel voltam mentve a magasugrás alól, életemben a sportnapon próbáltam először...
2013. dec. 15. 14:11
 18/21 A kérdező kommentje:

Például az lesz azzal az egyesülettel, hogy megkapja az állami támogatást és az egyesület túlél. Továbbá, a tömegsport nem elitista -- bárki tarthat elit edzést olimpiai versenyzőjelölteknek, akinek meg a szíve a tömegsportért dobog, az tart tömegsport edzést. Semmi nem kötelező.


Nyilván ju jutsu edzést sem érdemes tartani olyan gyerekeknek, akik csak bohockódnak edzés helyett.

2013. dec. 15. 14:15
 19/21 anonim ***** válasza:

Akkor Te született tehetség vagy. :)


Ettől függetlenül amellett, hogy igen, ez _így_ nem jó, ahogy van és jó az elgondolásod, nem hiszem, hogy ki kellene kukázni az összes eddigi dolgot, mert sok a picsogó tini, akik a könnyebb utat akarják választani.

Még mindig azt vallom: ha nekem ment, akkor nekik is menni fog.

2013. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig át kellene gondolni, mik a célok. És mivel az élsportok zöméhez már úgyis késő meg kevés az iskolai tornaóra, ezért a fő célok az egészség meg a tömegsport. Mind a kettőhöz koherens, hosszútávú, egymásra épülő edzéssorozat kell. Pl. ha valaki a tollaslabdát választja, és pár év alatt _rendesen_ megtanul tollasozni, azzal sokkal többet érünk el, mint a "valaha átugrottam a szekrényt" emlékekkel -- oké és akkor?! Az atlétikai vegyesfelvágott minden, csak nem koherens, nem egymásra épülő, nem tanít meg semmi felnőttkorban űzhetőt és mint ilyen teljesen felesleges.
2013. dec. 15. 15:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!