Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mindenkinek tapasztalait...

Muflon13 kérdése:

Mindenkinek tapasztalait szeretném meghallgatni és elsősorban a ezekből merítenék! Kockahas "témáról" lenne szó a többit leírom alulra! Kérdőjel?

Figyelt kérdés
Igazából 16 éves srác vagyokés úgy fél éve gyötrődöm a kockahassal, sportolok, intenzíven, ami annyit takar hogy focizok, heti 3x, igazolt játékos vagyok. Itthon csinálom a haspréseket, fekvő, térdfelhúzás, törzs stb stb..! A gond nem is ezzel van, hanem hogy egy igazán jó és hasznos diéta kellene számomra, rengeteg helyen érdeklődtem próbáltam utánajárni de istenigazából passzolom hogy állhatnék neki, nem járok iskolába tehát délelőtti kaja és minden sima ügy lenne. 16 éves vagyok ahogy említettem, 57 kg és 167 cm magas. Aki tudna segíteni nagyon hálás lennék, további szép napot nektek!:)

2013. dec. 6. 01:06
 1/4 Dogmatix91 ***** válasza:

Miért olyan fontos a kockahas? 57 kilóval hova akarsz diétázni? Van egy gyönyörű népmondás: Kockahas egy vékony emberen olyan, mint a nagy mellek egy kövér lányon. Nem számít! Komolyan fontosabb a kockahas, mint, hogy normálisan nézz ki? Próbáltál utánajárni, de nem sikerült? :S Kismillió oldal foglalkozik a különböző diétákkal. Olvasd el a Sárga Kapszulát, vagy legalább a diétával foglalkozó részét. Én semmiképp sem ajánlom ilyen súlyhoz a diétát, mert leszel vagy 50kg aztán elsodor a labda.

Egyébként egy igazolt játékos csak heti 3x edz? :S Ez meglepő.

2013. dec. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen heti 3x mert vége a szezonnak és van másfél hónap szünet ezért írtam a mostani pillanatnyi állást, alapból 5 edzésünk van a héten, de nem is ez a lényeg, igazából dolgoztam rengeteget de szinte egyáltalán nem látszik, és mondhatnám hogy nem diéta kellene, hanem valami fehérje dús étrend!
2013. dec. 6. 08:42
 3/4 Dogmatix91 ***** válasza:

Értem, azt hittem mindig ennyit edzetek. Ha most nincs kockahasad akkor azt kell, hogy mondjam, hogy nem vagy "hajlamos rá", tehát csak diétával tudod előcsalogatni. Én a helyedben tömegelnék, fehérje 1,5-2g/ttkg, szénhidrátból 3g/ttkg-ot kellene megcélozni első körben, aztán meglátod, hogy reagál a szervezeted. Mondanom sem kell, hogy a szénhidrátot nem csokiból, cukorból, üdítőből meg fehérkenyérből visszük be. Zab, rizs, édesburgonya, köles stb. esetleg tk kenyér. Fehérje meg csirke, marha, hal, túró, esetleg normális sajtok, edzés után fehéjeturmix. A zsírokról sem szabad megfeledkezni! Lenmagolaj, de akár magokból is be lehet vinni, mogyoró, mandula, dió stb.

Meg persze zöldségek.

2013. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na már is tisztább! Köszönöm a segítséged mindenképp hasznomra válik! Hálás köszönet. :)
2013. dec. 6. 09:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!