Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés közben fejfájás?

Edzés közben fejfájás?

Figyelt kérdés
3 hete edzek kb, eddig nem volt semmi gond de ezen a héten húzódzkodás/tolódzkodás közben elkezd hasogatni-lüktetni a fejem.. Mi lehet a gond? Bemelegítés megvan, eddig nem volt semmi ilyesmi

#edzés #fej.fejfájás
2013. dec. 1. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A fejenállás sokaknak nem fekszik.

Vérnyomás, folyadékbevitel legyen ellenőrizve.

Kialvatlanság, túl sok koffein, cigi, alkohol, ilyenek belejátszhatnak.


Valamint lehet (és kell is) a fejjel lefelé lévő helyzethez szoktatni magunkat, a helyez légzést is meg kell tanulni stb.

2013. dec. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szoktam fejenállni+lógni se, elkezdek húzódzkodni és kb 5 ismétlés után már fáj:S emiatt edzeni se tudok inkább abbahagyom..
2013. dec. 1. 16:17
 3/12 anonim ***** válasza:

Mondtad, hogy tolódckodsz, aközben fejjel lefelé vagy.


Húzódzkodás is egy kiemelkedő mozdulatsor ilyen téren, elég kemény izompumpa működik ilyenkor, pont ugye a szíved, és fejed közelében.


Nézd át, hogy azok közül, amiket leírtam, valaminek lehet-e hozzá köze, és próbáld meg szoktatni hozzá a tested. Tehát először ne húzódzkodj, hanem helyettesítsd, esetleg a fegyencedzés lépéseit csináld meg húzódzkodásból.

2013. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tolódzkodás közben nem lógok.. és eddig nem fájt meg semmi csak most.. fegyencedést meg nem kezdem el mert fa*zság:D
2013. dec. 1. 16:56
 5/12 anonim ***** válasza:

Jó, igazad van. Valakik a fekvőtámaszt kézenállásban hívják tolóckodásnak.

Nem mondtam, hogy kezdd el, csak hogy a lépései a húzódzkodásnak segíthetnek, hogy hozzászokj, de leírtam mindent, innentől kezdve te döntöd el, hogy mit fogadsz meg és mit nem.

2013. dec. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát ha eddig nem fájt akkor nem a megerőltetés miatt van gondolom, mert egyre könnyebben tudom csinálni.. azt mondják lehet a hideg miatt is, napi 3 l vizet megiszok simán szóval nemtudom.. szivtam a héten 2 szál cigit lehet az a baj :D
2013. dec. 1. 19:22
 7/12 anonim ***** válasza:
3l-nél mehetne több is kicsivel. A hideg valóban okozhatja.
2013. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hideg kilőve mivel ha feltölzöm rendesen akkor is fáj, eddig is ugyanennyi vizet ittem(~3l) és nem fájt.. Suliba mérték a vérnyomást pár hete aztmondták hogy magas szóval lehet ez miatt van, ezt hogyan lehet csökkenteni?
2013. dec. 15. 11:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát a várnyomásod elég sok dolog miatt lehet magas, azokra a tényezőkre egyenként nézz rá, hogy neked megvannak-e.


Néhány példa: rendszertelen alvás, túl sok koffein, alkohol, cigaretta, stressz, rendszertelen folyadékbevitel, túl sok só, a táplálkozásban is okozhatja egy csomó minden, bővebb infóért rákereshetsz, vagy konzultálhatsz az orvosoddal.

2013. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mindig ugyanakkor alszok,kávét nem iszok energiaitalt 1 héten 1x kb,nem cigizek néha 1 szálat elszivok,folyadékos dolog se jöhet szóba szerintem.. stressz háát néha izgulok:D ennyi.
2013. dec. 15. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!