Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem szabad futni minden...

Miért nem szabad futni minden nap?

Figyelt kérdés
Én mindennap futok, nem is keveset, ès jòl esik nincs semmi bajom tőle. Viszont több helyen is azt olvastam hogy nem szabad minden nap futni nagy betűvel kiemelve...
2013. nov. 26. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem véded az ízületeidet és az izmaidat, akkor hosszútávon káros.

Ajánlott valamilyen porcképző, pl. J-X Complex, valamilyen katabolikus folyamat gátló, pl. HMB kapszula, és valami étrendkiegészítő fehérje fogyasztása.

Ha ezek megvannak, futhatsz amennyit akarsz.

2013. nov. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Mert nem éppen egy kíméletes mozgásforma, és mert ha futsz minden nap, akkor kérdéses hogy mikor csinálod a normális lábedzésedet. Vagy futás előtt csinálod az erősítést?
2013. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék izmosodni..a futástól pont olyan vékony szikár izmos a lábam amilyet szeretnék:)
2013. nov. 26. 12:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi az elsőnek, mâr megis rendeltem a jx - et
2013. nov. 26. 12:58
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Az izmoknak normális terhelés kell, tehát guggolás.

Ha nem akarsz izmosodni, akkor nem tartasz tömegnövelő étrendet és nem kell sokat guggolnod. Látod, így a célodhoz elég heti 1-2 nap lábedzés is, szemben a mindennapos futással.


Tehát az előnyök lennének:

időtakarékosabb

ízületkímélőbb

2013. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

azért nem szabad minden nap futni, mert a lábnak is van egy regenerációs ideje, ami 72-96 óra...általánosságban.

ami annyit tesz, h nemcsak az izmok regenerálódnak ennyi idő alatt, hanem az izületek is.

kicsit olvass utána.

lehet nem most jön elő a negatív hatása, de előjön, és akkor nemhogy minden nap futni nem lesz kedved, hanem szinte egyáltalán nem lesz kedved futni.

inkább ne várd ezt meg, és edz 2-3 naponta, sokkal kipihentebb frissebb a szervezet, és a fenn maradó napokon csinálj mást, otthoni edzést, vagy konditerembe, vagy úszást.

2013. nov. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) és ha a mindnnapi futást elhagyva 2-3 naponta futok , nem fogok hízni? Merthogy ehhez szokott a szervezetem?
2013. nov. 26. 14:29
 8/9 anonim ***** válasza:
az edzés csak a fogyáshoz vezető út 30%-át teszik ki rendes étrend nélkül értelmes sincs csinálni ha meg van akkor meg nem fogsz elhízni amúgy se
2013. nov. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"nem fogok hízni? Merthogy ehhez szokott a szervezetem?"


Étrend kérdése. Írnám, hogy a gabonaevők elég könnyen elhíznak, a paleósok (akik nem esznek gabonákat) meg nem.

2013. nov. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!