Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futás tényleg növeli az...

A futás tényleg növeli az állóképességet?

Figyelt kérdés
vagy ha nem is azt, de jót tesz valamilyen fejlődésben?
2013. nov. 10. 22:41
 1/6 anonim válasza:

Az a gond, hogy rohanó világunkban mindenki azt hiszi, hogy ez ilyen fekete-fehér, hogy ez erre jó, az arra.


Ez nem így van.


A futást is lehet ezer és egy féleképpen csinálni, én ismerek olyan futókat, akik futnak kb. heti 40 km-t, és 2 éve nem fejlődik szinte semmit, és nem csak az időeredménye, hanem az álloképessége sem. Akkor növeli? Nem minden esetben.


Ráadásul mondják, hogy 2 óra futás mondjuk növeli az álloképességed. Ez sem igaz feltétlen, mert nekem már annyira az nem növeli, de ha tovább megyünk, akkor például Mo Farah-nak meg már egyáltalán nem növeli maximum szintentartja.


A futást lehet úgy is csinálni, hogy fejlődj, lehet úgy is hogy ne, lehet úgy is hogy még kárt is okozol magadban, azzal hogy futsz, és itt nem csak a sérülésekre gondolok.


De mondjuk a futás igen, növelHETI az álloképességet, a gyorsaságot, a reflexeket is akár, izmot is fejleszthet, kisebb mértékben növelhet is (ez is egyébként egyénfüggő), legfőképpen, ha jól csinálod, akkor az egészségnek tesz nagyon jót, a szívnek, a szívedet is növelheti, erősítheti (egyébként a szív is egy izom).


Tehát egy jó és igen alap sport, nagyon jó kondíciót adHAT, tehát ésszel érdemes elkezdeni csinálni.

2013. nov. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szóval erősíthet is..


De az állóképesség fejlesztéséhez inkább végzek olyan gyakorlatot, ami nem jár együtt a futás hátrányaival, és több mindenben is fejleszt. Én ezért nem vagyok általánosságban futáspárti, azaz ezért vagyok kocogás ellenes, hogy pontosan fogalmazzak.

2013. nov. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Igen, erősíthet is.


Mármint miféle hátrányokkal? A sérülésekkel? Én régóta futok, de nem sérültem meg eddig soha. Én nem tudok hátrányokról, pedig rendszeresen, régóta űzöm a sportágat.


Több mindenben fejleszt? A futás alapsport, amire azt mondják, hogy szinte az összes izmodat megmozgatja, tehát nem hiszem, hogy sok olyan sport van ami ennél is több mindenben fejleszt, és nem győzőm hangsúlyozni, hogy nem azon kell a fotelban agyalni, hogy milyen sportot válasszak, hanem kell választani egyet, amibe csúcsrajáratod magad, és akkor erős leszel. Focisták közt is vannak gyengék, evezősök közt is és futók közt is vannak erősek, mert a lényeg hogy magasszinten legyél és minőségi munkát végezzél, nem az hogy mit csinálsz.


A kocogás egy fokozata a futásnak. Addig kell tulajdonképpen kocognia az embernek, amíg nem ér el egy bizonyos edzettségi szintet. Miért vagy ezzel szemben ellenségesebb?

2013. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"alapsport, amire azt mondják, hogy szinte az összes izmodat megmozgatja,"


A sok paraszt mindenfélét összehord, ne higgyünk már el minden szóbeszédet.. fitneszribiknek szánt nőklapjás butaságokat..


"nem hiszem, hogy sok olyan sport van ami ennél is több mindenben fejleszt"


Ha csak boxolna, már fejlődnének a reflexei, az ütéstechnikája, az alkalmazkodó készsége, önvédelem bizonyos alapjait megalapozhatná. Ez fejleszt. A futás nem (csak állóképességet, de azt minden más is)


"nem azon kell a fotelban agyalni, hogy milyen sportot válasszak"


És így születik a sok zumbás és flabeloszos. Agyalás nélkül le fogják húzni az embert, mindent át kell gondolni előbb.


"futók közt is vannak erősek"


Milyen erő?


"A kocogás egy fokozata a futásnak. Addig kell tulajdonképpen kocognia az embernek, amíg nem ér el egy bizonyos edzettségi szintet. Miért vagy ezzel szemben ellenségesebb?"


Mert időt pocsékol, mert egészségesnek állítják be, mert túlterheli az ízületeket. Mert alacsony igényszintű, amikor rengeteg edző, szakember áll rendelkezésre, hogy értelmes edzésben szakértői segítséget adjanak az embereknek. Erre ha valaki feláll a tv elől, kiválasztja a futást mozgásnak. Nem csak a futást ellenzem, felhoztam a flabeloszt és a zumbát is. Biztos a jellememben van a hiba, nem a futásban.


A kocogás - és a komolyabb HIIT futás két teljesen különböző dolog. Ezért tudok az egyikkel szembehelyezkedni, a másikat elfogadni mint kiegészítő edzés.

2013. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Azért az tény, hogy alapsport csak úgy mint az úszás. Ezek szinte az összes izmodat megmozgatják.


A box alapja a futás.


Igen, kell gondolkodni, de sokan (mint pl. a kérdező is kicsit ilyen most) azon gondolkoznak, hogy hú mit válasszak, mi miben erősít stb. Nem ezen kell gondolkozni hanem el kell kezdeni csinálni valamit, minőségi fokozaton.


Igen, ez jó kérdés mi számít erőnek? Mert az erő relatív dolog. Én egy alap kondícióra gondoltam, futók közt is vannak akik már nagyon jó kondícióban vannak, míg focisták közt is meg evezősök közt is, ám ugyanúgy vannak akik szinte átlagosak, annak ellenére, hogy mondjuk eveznek. Ezért számít szerintem többet, hogy hogyan csinálod, mint hogy mit csinálsz.


Szerintem nem pocsékol időt, valahol el kell kezdeni az erőssé válást, de már csak a kocogás önmagában egészséges, ha megfelelő hozzáértéssel csinálod, és már az ad egy alap kondíciót.


Nem teljesen különböző a kocogás és a futás, és véleményem szerint a kocogás is jó kiegészítőnek, sőt aki gyenge futásban, annak érdemes kocognia futás helyett, mert lehet ki se bírna 5 percet sem futó sebességgel.


De igazából mind1, én nem győzködlek, te egy szintre helyezed a kocogást a zumbával, pedig az egyik egy olyan sport ami már az első emberek életében is keményen jelen volt és az olimpiákon is az első és sokáig egyetlen sport volt. Gondolj amit akarsz.

2013. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A box alapja a futás. "


Én itt akadtam el. Szóval, nem lennék jó boxoló. Kesztyűzésben még meg-megállok velük szemben, de ha a box alapja a futás, akkor azt hiszem én újfent örülök, hogy kungfuzom.

2013. nov. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!