Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » (Guggolások) Jól csinálom?...

(Guggolások) Jól csinálom? +Mennyi idő után lesz szemmel látható a változás?

Figyelt kérdés

Első hetemnél tartok, naponta kb 80-100at csinálok, de kombinálom a guggolásokat (pl. 20-at súlyzókkal, 30 felugrás, sulyzok nélkül, kis guggolások, mélyebbek, stb) itt ott csinálok más gyakorlatokat is fenékre. Azért csinálom így, mert számomra így nemannyira fárasztó a tornázás, de nemtudom, hogy ez így elég hatékony-e... (Bár izomláz az jelen van, nagyonis:D)

Szeretnék szép kerek feneket, minél hamarabb!:-) Esetleg aki már túlvan ilyen fenékreformon írja le legyenszives mennyi idő alatt, milyen eredményt ért el. Rám ez nagyon motiváló hatással lenne!:-) koszi elore is a valaszokat!

20/L



2013. nov. 7. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
szia nem tudom milyen most jelenleg.. ha izomláz van az jó! 1 hónap múlva már elég sok változást fogz látni..de folyamatosan kell emelned az adagod! mert megszokod:)
2013. nov. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Osynho ***** válasza:

1. Nem kell 80-100-at csinálni, hanem rendes terhelés (súly) mellett kőkemény sorozatokban 8-12 ismétléssel leedzeni.


2. Nem kell naponta edzeni rá, mert felesleges + túledzéshez vezet. Az izom a pihenőidőben fog fejlődni


3. Táplálkozásod hogy néz ki?


4. Nem árt a test többi izmát is leedzeni.

2013. nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dogmatix91 ***** válasza:
Én nem látom értelmetlennek a 80-100as ismétléseket. Én súllyal guggolok 30-20-20-12 -t akkor az is felesleges? :S Mégis fejlődök tőle szépen. A guggolást mindig teljes tartományban végezzük, nincs olyan hogy mélyebbek meg kevésbé mélyebbek. Ha tudod úgy csinálni akkor szinte érintse a feneked a bokádat, de minimum vízszintesig menj le! Az ismétlés végén pedig NEM akasztjuk ki a térdünket! A szabályos végrehajtás nagyon fontos mert később a derekad és a térded fogja bánni. A nem olyan fárasztó edzésnek mondjuk nem látom értelmét. Eredményt akarsz, de nem teszel meg érte mindent? Azért érzel izomlázat, mert nem edzettél ezelőtt semmit, vagy nem rendszeresen. Nem azt mondom, hogy egyből vesd bele magad a kőkemény edzésekbe, mert azért 1 hét nagyon kevés, 1-2 hónapig általános átmozgatás kell, hogy szokja az izomzatod a terhelést. A kaját kellene első körben még rendbe rakni és egy normális edzéstervet összeállítani. Ja és ahogy Osynho írta, nem kell rá naponta edzeni! Az első pár hónapban látványosan fogsz fejlődni, aztán majd belassul ez a folyamat, de ne hagyd abba.
2013. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Osynho ***** válasza:
Nem mondtam, hogy felesleges, a te általad említett ismétlésszámok, szabályosan, súllyal végezve lehetnek hatásosak. A kérdező naponta csinál 80-100-akat hol súllyal, hol anélkül, hol teljesen leengedve, hogy csak félig leguggolva. Erre reagáltam, hogy nagyobb súly, kisebb ismétlésszám,szabályos végrehajtás, több pihenő, rendes táplálékbevitel a fejlődés kulcsa.
2013. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Bocsanat, rosszul fejeztem ki magam amj a nem mely guggolasokat illeti :) Ezek olyanok hogy nagy terpeszben leguggolva ruggodzom kicsiket es gyorsan (nemtudom erthetobben leirni) ezt a gyakorlatot Rubint Rekatol neztem el. Aztis rosszul irtam, hogy naponta csinalom. 2nap csinalom es 1et pihenek vagy masfele lazabb tornakat vegzek.

Ami a kajamat illeti, odafigyelek arra is, sok halat, hust, zoldseget, gyumolcsot, feherjet eszek. Zsiros, lisztes, cukros, panirbansutott eteleket kerulom. Es inni csak vizet es zoldteat iszom, (naponta kb 2 l )

2013. nov. 7. 15:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!