Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az tényleg igaz hogy 130-140...

Az tényleg igaz hogy 130-140 pulzusszám fölött nincs zsírégetés?

Figyelt kérdés
van egy kis feleslegem vagy nem tom e nektek sok lenne e (engem nagyon zavar) 10-15 kg és futni tornászni meg kondiba szoktam járni és azt olvastam a neten vagy hallottam valahol nemtudom hogy 130-140 es pulzusszám mellett ég a legjobban a zsír tehát nálam nem tudom mennyi a pulzusom de majd megszakadok mikor leállok és ha 150-160es pulzusszám vagy afölé megy a pulzusszám akkor nem nagy a zsírégetés, vagy hogy van ez? fontos

2013. okt. 14. 18:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves Ddrake!

Értem én, bár én bölcsész vagyok. Nem futok én sem őrültek módjára, nem is bírnék havonta 360-420 km-t futni a sprinterek tempójában.Azt is üdvözlöm, ha valakit érdekel ez a téma, hisz sportolni akar, nem a sz.gép előtti idejében akar 'zsírtégetni'.Akkor szoktam túlzásnak megítélni, amikor látom, hallom, hogyan nézik a kütyüket magukra aggatva és jujuj, több a pulzusom, most mi lesz. Halkan jegyzem meg, drágábbnál drágább szerkezeteim vannak, de már pihennek a fiókban. Nem reális értékeket mutatnak, megközelíteni több más módon én is tudom a pulzusértékeimet. Most van egy "belharapott" almás ketyerém, azon zenét hallgatok, néha hangos könyvet. Na az volt tőlem a legnagyobb őrültség, amikor Márai egyik könyvét töltöttem fel. Rettenet volt úgy edzeni. Ezt többé nem. Szóval. Tényleg értem, sőt olvastam szakirodalmakat is e témakörben, de lehet túl puritánul közelítem meg, de aki rendszeresen fut, időben, távban sokat, mint pl. én is, annak ösztönösen ki fog alakulni a számára legmegfelelőbb ritmus, akár kontrollálhathatóan is a pulzusát tekintve. Ha meghajtom a végét, akkor bizony volt rá eset, hogy extráztam, sőt sokkal később állt vissza nyugalmi, napi rutin állapotba a pulzusom.

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál.

Üdv.: Rea

2013. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a lehető legspeckóbb kütyükkel mérje valaki a szívfunkcióit, én sem tartom értelmesnek. Max. egyszer győződjön meg róla, és vegye tudomásul, mint infót (különben is, az edzettségi állapottal ez változni fog).


Én is szeretem inkább egyszerűen megközelíteni: ha valaki kardiózni akar, akkor sprinteljen, ússzon, tekerje a bicajt szakítsa a kettlebellt ahogy csak bírja, izzadjon, lihegjen, adjon bele mindent. Lehet, hogy közben 180-190-en lesz a pulzusa, de itt ez a lényeg, s akár fél óra is elég lehet belőle.

Ha viszont valaki zsírégetés céljából történő aerob edzést akar végezni, akkor kicsit vegyen vissza az intenzitásból, úgy, hogy akár szép egyenletesen egyben is lemehessen az egy órás edzés.

2013. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!