Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az tényleg igaz hogy 130-140...

Az tényleg igaz hogy 130-140 pulzusszám fölött nincs zsírégetés?

Figyelt kérdés
van egy kis feleslegem vagy nem tom e nektek sok lenne e (engem nagyon zavar) 10-15 kg és futni tornászni meg kondiba szoktam járni és azt olvastam a neten vagy hallottam valahol nemtudom hogy 130-140 es pulzusszám mellett ég a legjobban a zsír tehát nálam nem tudom mennyi a pulzusom de majd megszakadok mikor leállok és ha 150-160es pulzusszám vagy afölé megy a pulzusszám akkor nem nagy a zsírégetés, vagy hogy van ez? fontos

2013. okt. 14. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

igen, ez igy van.


130as pulzusszam korul nagy az oxigenfelvetel es kicsi az izommunka - ekkor a testunk a zsirt hasznalja energiakent


145-150 folott mar alacsony az oxigenfelvetel es nagy az izommunka, ekkor az izmokban levo glukogent hasznaljuk energiakent, nem a zsirt (ez a cardio edzes)


tehat venni kell egy pulzusmero valamit, vagy pedig a teremben gyalogolni a padon, azon van mindenfele szamlalo

2013. okt. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez pontosan így van. 130-as BPM körül, és nem felette ég el a legjobban a zsír. Ezért nem kéne sokaknak a kardiót egy kalap alá venni az aerob mozgásformákkal. A kardiónak a nevében is benne van, hogy a szívet, állóképességet edzi. Itt már túl nagy az egységnyi időre jutó energiaigény, és kevesebb az ennek fedezésére fordítható oxigén. Ezért jóval több glikogén fog fogyni, mint zsír, mert egyszerűbb a glikogént feldarabolni glükózra, és úgy eljuttatni az izmokhoz, mint a zsír szénatomjait egy hosszabb folyamatsoron keresztül többek között a glükoneogenézissel alakítani glükózzá.
2013. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Amit az első válaszolt, annál azért összetettebb a dolog.


130-140-es tartományban sincsen egyből zsírégetés, és magasabb tartományban is van, ha már alacsonyabb tartományban előtte bemelegítettünk.


Másrészt ezek a számok csak az átlagot mutatják, ez emberenként és életkor szerint is eltérhet, csak akkor tudod jobban meghatározni, ha megméred a savasodási küszöbödet és a maximum pulzusodat.

2013. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tehát a futás nem is hasznos fogyásra? :(
2013. okt. 14. 18:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem egyertelmu ez az eddigi valaszokbol?
2013. okt. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha olyan tartományban van, akkor hasznos. Valakinek ez a gyors séta, valakinek már a laza kocogás, ki kell tapasztalni. A sprint pl. már kevéssé alkalmas.
2013. okt. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A futás nagyon-nagyon jó a fogyáshoz, de leginkább az étkezésedre kell odafigyelned.

Nem szeretnék tudálékos lenni, de én már több profi sportolóval beszélgettem-tanítottam őket, innen az "ismerettség"-ők többen megkérdőjelezik magát a zsírégető tartomány és/vagy zóna mibenlétét. Edzőjükkel is konzultáltak már erről, hát... éppen lesza.ják, amikor a 15. kilométerüket evezik.

Én rengeteget futok, minden nap, havonta 360-420 km-t. Nem elírás. Nem sprintelgetek, nem intervallumozom, vagy csak ritkán, de rajtam nincs felesleg, a pulzusom pedig nyugalmi állapotban 58-62, edzés után 20 perccel ismét v.áll. Edzés alatt van rajtam ilyen-olyan kütyü, de ezek a szerkezetek meglehetősen irreleváns értékeket is tudnak mutatni. mert mire beállnak, stb. Jobbnál jobbakat vettem. Most a "belharapott" almásom talán a legjobb. Azt érezném, ha 140 fölé menne a pulzusom, akkor én extrázom-ráüt a szívem- tehát akkor, 51 évesen zsírégető zónában futok.

Ha valaki hallott már a zsírégető zóna semmisségéről, kérem őt, írjon már róla, hisz kezdem azt hinni, hogy az aerob és ilyen-olyan tartományok már kissé kezdenek túl nőni az igazi értékeken.

Üdv.: Rea

2013. okt. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én csak annyit szoktam javasolni, hogy ha valaki zsírt égetne, akkor ne agyba-főbe ezerrel nyomja az aerob edzést, hogy majd kiköpje a tüdejét, hanem úgy, hogy kb. a szűk egy óra egyben, (komolyabb) pihenő nélkül is lemehessen.
2013. okt. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Ddrake!

Így gondolom én is, de sok-sok év kemény edzési tapasztalattal a hátam mögött, úgy gondolom, hogy ezt a zsírégető tartományt már kissé túl dimenzionálják. Ebből a most divatos személyi trénerek a vendégeiknek órákat tudnak mesélni, majd ugye profitálni. Azzal együtt ez az álláspontom, hogy nem feltétlenül ítélem meg a személyi edzőket pejoratívan.

Üdv.: Rea

2013. okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Rea!

Bár túldimenzionálják, a tartományokat akkor is kontrollkísérletekben állapították meg.

És továbbra is igaz, hogy ha valaki túl intenzíven edz, akkor inkább fog az izmaiban levő raktárakhoz nyúlni és kevésbé a zsírhoz. Ezt, bárki, aki tanult biokémiát, beláthatja. Adottak a folyamatok, a folyamatok hossza, a köztes termékek, az energiaforgalmuk, a hozzájuk szükséges enzimek optimális körülményei. Ez nem vita tárgya.


Márpedig ha valakinek fontos a lehető legeffektívebb zsírégetés és az is, hogy ne veszítsen izomból, akkor nem árt, ha ezeket észben tartja, legalább tud róluk, hogy ha tudatosan akar alakítani a testén, akkor meglegyen ehhez a háttértudása, és ne a sötétben tapogasson.

2013. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!