Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy nem bukik meg az testneve...

Hogy nem bukik meg az testnevelésből, aki 17 évesen egy szabály fekvőtámaszt se tud lenyomni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van a városunkban egy Csónakázó tó, ezt időre futjuk, 8 perc alatt be kell érni, de van egy gyerek, aki 11 perc alatt ér be!!! Tesi órán a kötélre nem, hogy nem tud felmászni, de egy helyben se tudja megtartani magát a kötél alján. A korláton nem tudta megtartani magát. 60 méteres futásnál valami számomra egész borzasztó 14 sec-et futott.

És a legdurvább: nem tud egyetlen egy szabályos fekvőtámaszt se lenyomni. Nincs semilyen betegsége, csak baromira hájas. De kérdem én, mindenki ugyanolyan esélyekkel indul egy jegyért nem? Akkor ő miért nem bukik meg? Lehet azzal jönni, hogy kövér, de az, hogy egy fekvőtámaszt se tud megcsinálni, az szerintem a mérhetetlen puhányság jele.

Természetesen ő is egy olyan emberke aki a sulis konditerembe ÜL egész tesiórán. De miért nem bukik meg?



2013. okt. 13. 09:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%
Azert mert a tesi az kb full lényegtelen óra. Aki sportos az nem a tesi miatt sportos és aki dagadt az ugyanolyan dagadt lenne tesi nélkul is. Senki sem szerette még meg a mozgást testnevelés miatt. Nekem kb elvesz hetente 1.5-2 órát az életemből erre jó semmi másra.
2013. okt. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 aikiboxer ***** válasza:
A legtöbb ember egyetlen szabályos fekvőtámaszt se tud megcsinálni.
2013. okt. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az a szánalmas mikor egy hasonlónak ÖTÖST adnak tesiből mert ha nem kapná meg nem lenne kitűnő :DD
2013. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért is szánalmas ha valaki okos de nem sportos?
2013. okt. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
gimi kitűnőhöz inkább segg kell, minthogy tényleg okos lenne az ember
2013. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Szergej55 ***** válasza:
Talán azért, mert más helyett a saját dolgaival foglalkozik. Remélem, holnap már az lesz a nyűgöd, hogy a szomszéd néni kék bugyogót vett fel.
2013. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

7: "Egyébként meg, akik azt írták, hogy nem kéne osztályozni... akkor mi értelme lenne a tesiórának?"


Pl. hogy a srácok mozogjanak és megalapozzák a sportolás, mozgás szeretetét. Én annó versenyszerűen sportoltam, az iskolai tornaórák olyan borzalmasak voltak, hogy amikor tudtam ellógtam. Rendszeresen otthon hagytam véééletlenül a cuccomat. Ennek semmi értelme.

2013. okt. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Na ezaz amit én sem értek. Figyelj én 89-ben kezdtem el az iskolát 97-be kerültem át gimibe, nálunk általánosba nem voltak olyan kemények a tesiórák inkább csak ökörködés ment pedig akkor sok helyen elég komolyan vették még a tornaórákat, de nálunk a tanár mindig csak másnapos volt így egész órán csak játszottunk. Én is túlsúlyos gyerek voltam lány létemre, 80 kiló voltam amikor végeztem az általánossal. Gimibe átkerülve elég kemény óráink voltak, ott kötelező volt akkor még a tornadressz és elfogadtuk hogy ez van nem nyavalyogtunk nem úgy mit a mai lányok akik az utcán, suliba, buli helyen mutogatják a seggüket egy hülye tornaórán egy tornadresszbe ami jóval többet takar mint egy sima bikini nyavalyognak hogy milyen rossz meg minden.

És igazad van kérdező de ugyanakkor a válaszolókkal is bizonyos szinten egyet kell értsek, mert a bukás tesiből akkor van ha ez mellett trehány a diák, ha látja a tanár hogy akarja a dolgot akkor már nem buktathatja meg de ugyanakkor ösztönöznie kell a mozgásra. Nálunk nagyon kemény volt a tanár, első órán elmondta hogy mindenkinek kell fekete tornadressz, ha szertorna anyagrész van akkor meg hosszú ujjú a kötelező, de azt ők adtak az iskola csapat dresszeiből amit órák után le kellett adnunk!

Nő volt a tanárunk de ő odafigyelt hogy ne úgy nézzünk ki mint egy csürhe banda, akinek kilógott a bugyija a dressz alól levetette vele! És úgy hogy a tornaterem mellett volt egy kis iroda helyiség és nem az öltözőbe hanem oda küldte be levetette vele a dresszt aztán a bugyit, ha úgy volt a melltartót is mivel ezeknek nem szabadott kilógnia. És egy kis zacskóba kellett letennie egy kis asztalkára és igaz a tanár nem nézett be de amint látta hogy ott van a dolog akkor vissza adta a dresszét!

De ez nem is lényeges, ott aki kövérebb volt mint például én őt is megdolgoztatta rendesen, nem buktatott meg senkit, de ő figyelte hogy ki miben gyenge és arra gyúrtunk rá, voltak olyan órák amikor erősítettünk, futásnál is még gyakorlásnál, nem felmérésnél mindenkinél mérte az időt, és most megmondom akkor én szépen le is fogytam tőle, mert nekem meg pár túlsúlyosabbnak adott egy táskát és mondta hogy fussunk azzal a táskába kb 10 kiló súly volt, lefutottunk egy kört, leraktuk a táskát és úgy futottunk utána, és mondta hogy ugye hogy érezzük a különbséget, és mivel beismertük hogy igaza van egyből kedvünk támadt fogyózni, és adott is tanácsokat, jófej volt ha igényeltük segített is nekünk ebbe. És a 4 év alatt szépen lefogytam 80-ról 55 kilóra épp olyanra amilyennek lennem kellett. A fiúknál is hasonlóan csinálta ezt bár ott nagyon kövérek nem voltak de ott is ment ez hogy erősítsenek de ugyanakkor ne is terheljék túl magukat hanem legyen egy légzés technika, és nem hagyta hogy puhányok legyünk. És ugye a tornadressz az a ruha ami feszül és mondta hogy lehet látni az alakom meg hogy hogy nézek ki, és így senkinek sem fogok tetszeni, voltak tükrök a tornaterembe mert ott táncot is szoktak tanítani időnként mert külön volt olyan tornaterem ahol labdázni lehetett és külön volt még egy ahol mi voltunk általában mert dupla órák voltak időnként egy másik évfolyammal. És manapság is látom hogy a fiatalok ha kint tesiznek nyakig be vannak öltözve hogy ne fázzanak, hát képzelem hogy mennyi mozgás lehet akkor. Volt olyan évem is amikor még novemberbe is kint tesiztünk és kint 10 fok volt és egyszáll dresszbe, persze lehetett rajunk melegítő sorban állásnál de amint eljött a futás ideje csak dresszben lehettünk, és nem volt megállás mozogni kellett mozogni kellett végén felvehettük a melegítőt és úgy mentünk vissza az öltözőbe és semmi bajunk nem volt. Nővéreméknél még voltak tornabemutatók akkor és kint havas esőbe esőbe is tornadresszbe kellett tornázniuk a bemutató kedvéért, és nem volt mellé duma meg ilyenek mégis semmi bajuk és még most is egészségesek vagyunk mert ehhez vagyunk szoktatva nem úgy mint egyesek akiket ma elkényeztettek.

Szóval igazad van kérdező hogy miértnem buktatja meg mert ha tényleg nem csinál semmit és nem is akarja akkor simán bukhat. A sógorom is tavaly végezte el a gimit és mesélte hogy volt egy olyan osztálytársa aki nem is kövér, nem is beteg de mindenhez béna volt olyan is volt a hozzáállása és megbukott!!!

Ha akarja csinálni de nem bírja akkor még azért nem jár bukás de én a tanár helyébe adnék neki olyan feladatokat amik erősítik őt hogy később tudja is csinálni.

Meg ugye ez az élethez is kell, vannak olyan munkahelyek ahol dolgozni kell mint a gép és súlyt emelni, cipelni stb... Meg simán megeshet hogy valakit az utcán üldöz egy kutya vagy egy késes támadó és futni kell az ember akkor sem állhat meg pihenni mert meghalhat! és erre való nevelést a tesiórákon érik el hogy ha a fiatalok nem hajlandóak sportolni akkor legalább ott csináljanak valamit hogy ezekre az apró dolgokra képesek legyenek.

2013. okt. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Most ha elárulom azt, hogy nem a tesióra hiányától lesz valaki kövér, akkor megköveztek? A tesióra kb semmire nem jó, az az egy célja lenne, hogy megszerettesse a gyerekkel a sportot, ami ugye nem igazán sikerül kb soha. Úgy lenne ennek értelme, ha úgy csinálnák mint egyetemen. Nem sima tesi van, hanem lenne mondjuk 5-10-féle sport és abból lehetne választani. Foci, kosár, kézi, floorball, szertorna, röplabda stb. Mindnek gyakorlatilag nulla költsége van. Persze ez sem azt jelentené, hogy egész órán játszanak, de én pl. sokkal szívesebben futnék tesin, ha tudom, hogy ez azért kell, hogy fociban gyorsabb legyek, és jobb legyek meccseken.


A kövérség pedig az életmódon múlik, azon belül is főleg a táplálkozáson. Heti 2-3x húsz perc lötyögés nem oszt-szoroz.

2013. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolom azt kedves kérdező, hogy te focizol, vagy valamilyen labdajátékot csinálsz és valójában nem értesz a sporttudományhoz.


Azt hiszed erős vagy okos és kiemelkedő.

2013. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!