Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rizs elkészítése?

Rizs elkészítése?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve élek Rizs+csirkemellen, de normális rizst Sosem sikerült normálisan megcsinálnom, na jó 1-2x.


Ti hogyan készítitek a rizst? ( gondolok itt takarékon főzitek végig? vagy mennyi vízzel?)


Nekem valahogy mindig ilyen trutyis lesz, sosem sikerült pergősre.


2013. szept. 30. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én gyorsrizst szoktam, csak beteszem kb 18 percre akkora lángon, amennyinél még nem fut ki. Vizet meg annyit teszek bele, hogy jól elfedje, lehetőleg duzzadás után is, plusz egy kis sót.
2013. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a márkán is múlik valamennyire, én UB-t eszem, még soha nem lett trutyis. Igaz, talán a legdrágább :S Viszont sót azt nem rakok bele (igaz, ezzel nem lehet tóúl sokat spórolni...)
2013. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én ilyen középminőségű rizst veszek, miután tömegelek túl drága lenne a napi 400-500g rizs. De akkor lehet nézek más minőségűt
2013. szept. 30. 11:21
 4/5 clint ***** válasza:

hát én nem tudom ti mit éreztek, nekem valahogy ugyanolyan ízű mind :D

én félig főzöm meg csak őszintén megmondom, mert így hamarább belapátolom.

2013. szept. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hát, ha rízs-csirkemellen élsz, akkor gondolom gyúrsz, vagy fogyózol, így az én válaszom nem Neked való: én akár gyorsrízst, akár simát készítek, egy kevés margarint teszek hozzá amikor már le van csepegtetve és vegetát is belekeverek: egyszerűen tökéletes.

Ha nem előfőzöttet használsz, hanem simát, akkor pirítsd le épphogy mielőtt ráöntesz vízforralóban, vagy másik lábosban felforralt vizet.

2013. okt. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!