Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tudok ez ellen tenni?

Mit tudok ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Nagyjàbol nyár elején kezdtem el futni. Mostanra a 90 perc sem okoz problémát ,de az egészet megkeseríti a tèrd fájdalom. Egyszerűen nem tudok ellene mit kezdeni. Amint elindulok rá 10 percre már elő is jön. A cipőt még nyáron vettem és olyan 100 kilométert futhattam benne vagy talán egy kicsivel többet ,de a tisztaságán kívül nincs semmi baja. Többnyire aszfalton futok hetente 5-6x , bemelegìtèst sem szoktam kihagyni.Túlsúlyosnak sem mondanám magam 170 cm vagyok és 61 kg. Én amire gyanakszom, az az enyhe lúdtalp. össze fér ez a két dolog? Vagy nem erről van szó? Esetleg lehet,hogy valami másról van szó ? És ez esetben segítenek az ízület védők vagy mondjuk a tèrd szorítók? Nem akarom abbahagyni ,de fèlek attól ,hogy 40 éves koromra minden lépés fájdalom lesz....

2013. aug. 22. 17:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Futócipőbe soha nem szabad betétet tenni. Mindenképpen elmennék egy sportorvoshoz. Addig pedig teljesen leállnék a futással. Én 1 óra 36-46 percet futok minden áldott nap. Voltak térdfájdalmaim, de rendbe tudták tenni és továbbra is futok. A f.cipődet 1000 km után cseréld le, valamint váltogasd. Én három cipőt használok, 25 éve bevált.

Jó futást kívánok!

Üdv.: Rea

2013. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!