Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tudok ez ellen tenni?

Mit tudok ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Nagyjàbol nyár elején kezdtem el futni. Mostanra a 90 perc sem okoz problémát ,de az egészet megkeseríti a tèrd fájdalom. Egyszerűen nem tudok ellene mit kezdeni. Amint elindulok rá 10 percre már elő is jön. A cipőt még nyáron vettem és olyan 100 kilométert futhattam benne vagy talán egy kicsivel többet ,de a tisztaságán kívül nincs semmi baja. Többnyire aszfalton futok hetente 5-6x , bemelegìtèst sem szoktam kihagyni.Túlsúlyosnak sem mondanám magam 170 cm vagyok és 61 kg. Én amire gyanakszom, az az enyhe lúdtalp. össze fér ez a két dolog? Vagy nem erről van szó? Esetleg lehet,hogy valami másról van szó ? És ez esetben segítenek az ízület védők vagy mondjuk a tèrd szorítók? Nem akarom abbahagyni ,de fèlek attól ,hogy 40 éves koromra minden lépés fájdalom lesz....

2013. aug. 22. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Túl sokszor futsz túl sokat.

Használj valamiféle izületvédőt.

2013. aug. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2013. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2013. aug. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat :)
2013. aug. 22. 18:42
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és meg annyit szerettem volna kérdezni ,hogy izületvedővel maradhat ez a teljesítmény?
2013. aug. 22. 18:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy időre fogd vissza magad, pár hónapra mondjuk, utána fokozatosan növeld.
2013. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 poiu ***** válasza:
Az izületvédők sz@rt sem érnek, sajnos. A lúdtalpad lehet ok, de ha fáj, ne fuss, csinálj mást. Bringa, nordic walking, úszás. Ne cseszd el a térdedet.
2013. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké,rendben. És az helyen való szerintetek ,hogy ha veszek egy lúdtalp betétet , izületvedőt és csökkentem a futást heti 3-ra. Aztán meglátjuk mi lesz a továbbiakban.. Tényleg nem szeretném abbahagyni , megtaláltam azt a sportot amiben sikerélményem van miután teljesítek egy adott távot vagy időt és látom az eredményt és ,hogy mennyit fejlődtem.
2013. aug. 22. 22:58
 9/11 poiu ***** válasza:
Nézd meg, hogy áll a lábfejed futás közben. Ha befelé, akkor ez lehet ok. A betét segíthet. DE: a térded nem fájhat!!!Ha fáj állj le, keress más sportot. Pl. Nordic Walking bottal futni is lehet.
2013. aug. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. :)
2013. aug. 23. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!