Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 15 perc futással hány...

Napi 15 perc futással hány nap alatt fogyhat az ember másfél-két kilót?

Figyelt kérdés

Ennyit szeretnék futni,és ennyit fogyni, de még sose futkostam ezért gondolkodtam először 15 percben, és az első célom ez a másfél-két kiló, szerintem nem lehetetlen, és nem túl nagy cél, de szóljatok ha tévedek, szóval napi 15 perccel ez milyeng yorsan érhető el?



A helybenfutás és a rendes futás közt mekkora a külömbség hatását tekintve?


2009. okt. 26. 20:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha zsírt szeretne égetni futással pláne kezdő szinten az ebben a formátumban nem nagyon fog megvalósulni. Egy részről a 15 perc kevés ahhoz, hogy beinduljon a zsírégetés(ehhez minimum 30-40 perc kell), másodszor mivel kezdő így valószínűleg nagyon megemeli a pulzusát ezért amíg nincs meg a kellő edzettségi szintje hozzá, addig az edzés intenzitása túl magas lesz. Ez azért gond, mert így hirtelen lesz szüksége nagy energiára, amit a glikogén raktáraiból tud csak fedezni és nem fog megindulni a zsírok bontása. Többek közt ezért ajánlanám inkább a 45-60 percnyi erőltetett sétát itt is vigyázva hogy a pulzus ne nagyon emelkedjen meg(olyan 110-120 ideális, 130 fölött már átcsúszik kardio tartományba lsd.: előző mondat). A harmadik válaszoló azért tudott fogyni, mert feltehetőleg negatív kalória mérleggel dolgozott, ami magyarul annyit jelent, hogy kevesebb energiát vitt be a szervezetbe naponta, mint amennyit felhasznált, ezért nem egy ultimate recept a fogyásra, mert ilyen szinten sajnos azt tapasztaltam, hogy nem jellemző diétás étrend és szénhidrát/fehérje/zsír/energiaérték számolgatása, pedig szerintem ez nagyon fontos lenne és nagyságrendekkel jobb eredményeket érhetnének el. Persze étkezésnél is van egy arany szabály, amit sokan rosszul tudnak, az este 6-után meg estefele meg isten tudja milyen időpontok utáni étkezések elhagyása(éhezés) oda fog vezetni, hogy a szervezeted elkezd lassítani az anyagcserét és több zsírt fog raktározni a szervezeted, így koplalással nem csak, hogy nem fogynak akár hízhatnak is az emberek.

Remélem kezdetne egyszerre ennyi információ elég a sikerei eléréséhez.


Ui.:

Had nyugtassam meg önnek nem kell tartania az agykárosodástól, nekem annál inkább amikor ezt a sort olvastam. Viccet félre téve a fenil-alanin és az aszpartám az csak a fenilketonuria nevű betegségben szenvedőknek jelent problémát. Ha önnek ilyen betegsége lenne, valószínűleg már diagnosztizálták volna.

az aszpartám rákkeltő hatásáról meg annyit, hogy aszparaginsavra, fenilalaninre, aminosavakra, valamint metanol-ra bomlik le. Ezeket sokkal nagyobb mennyiségbe beviszed a szervezetedbe "rendes étkezéssel" csak azt éppen húsnak, zöldségnek, gyümölcsnek vagy egyéb dolognak nevezed.

2009. okt. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

OFF

3. válaszoló vagyok. Kedves előző, soha nem számolgattam a kalóriákat, és semmiféle étrendet nem követtem.

Erről a hányadik perctől kezd el égni a zsír témáról nagyon sok elméletet lehet olvasni, valaki azt mondja 20, valaki 40, valaki 60 percet mond. Mindegyik nagyon rendesen meg is tudja indokolni.

Én nem tudok biológiai folyamatokkal érvelni, csak a tapasztalataimat tudom megosztani másokkal. Véleményem szerint ez egyénfüggő, hogy kinél mikor indul be a zsírégetés, illetve mennyi az a mozgás mennyiség, ami hasznosnak bizonyulhat, ha valaki fogyni szeretne.

2009. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!