Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elvégeztem a Cooper-tesztet...

Elvégeztem a Cooper-tesztet futásnál, úszásnál, bringázásnál. Mennyire gáz ez az eredmény?

Figyelt kérdés

3 éve szoktam úszni, futni és kerékpározni is. Nem elég rendszeresen (évi szinten olyan heti átlag 1,5-2 alkalomra jön ki), de azért mégis...

Alapvetően gyengébb vagyok az átlagnál, ezzel tisztában vagyok. Most kezdtem odafigyelni, hogy rendszeresebben mozogjak és kicsit erőltetem is (mindháromnál növelek tempót is, és egy kis fáradtság miatt még nem állok meg). Így is időbe fog telni, hogy a soha nem mozgók átlagát elérjem.


Véleményem szerint ezt tükrözik az alábbi eredmények is:

Futás - átlagos - 12 perc alatt kb. 1900 méter

Kerékpár - igen gyenge - 12 perc alatt kb. 3700 méter

Úszás - gyenge - 12 perc alatt kb. 400 méter


Mi a véleményetek ezekről?


Illetve, a Cooper alapján melyik kategória legyen a célpont? Első körben mindháromból az átlagosnak örülnék, de abból még nem látszik, hogy szoktam mozogni, és nem csak a busz után futok.

A jó kategória már megfelel?


2013. júl. 27. 21:02
 1/5 anonim válasza:
46%

Suliba a 2 km-t 8,5-9 perc alatt szoktam futni :)


16/f

2013. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ügyes vagy, de ezt most...? :)
2013. júl. 27. 21:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Induljunk ki abból, hogy fejlődni akarsz, és megvan a kiinduló eredmény.


Ha a kitartásod is lesz, akkor bármit csinálsz, jó lesz. Magadhoz kell mérned magad, persze a Cooper ad egy viszonyítási pontot. De ez akkor fontos, ha mondjuk rendőrséghez akarsz menni, ahol van egy minimum szint.


Nálam a kerékpározás hátrébb szorult a futás miatt, persze arra vigyázok, hogy a sok év alatt megedzett vádlim ne égessem el. Neked is sok futást javaslok, mert az nagyon jó alapot ad, és mellette rendszeresen bringázz is, amikor tudsz, de feltétlenül ugyanazon a napon.

2013. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az a gond a magamhoz viszonyítással, hogy nekem ez a 3 év alatt elért iciripiciri fejlődés is jó. Viszont ha másokhoz viszonyítom, kiderül, hogy egy nagy 0. És ha nagy 0, akkor lehet, hogy kvázi semmit se ért, ezért erősebben kell csinálni, többször.


Ugyanazon a napon nem fog összejönni. Pedig észrevettem, hogy ha aznap már mozogtam, akkor ha aznap este futok, jobban megy, mert már felpörgök.

2013. júl. 29. 12:37
 5/5 anonim válasza:
nézd körülbelül ott tartok ahol te én az 1600-at 8:40 alatt futom le de amikor 2400-at futok akkor az utolsó 400-500 méternél tartok 12 percnél vagyis úgy 2 km környékén. június elején 18:30 alatt futottam a 2400 m-t most 14:08 alatt hogyan? heti ötször futok könyv szerint kuper könyv és ha így folytatom lehet szeptember végére már 12 perc alá megyek 5 kategória van kuper szerint : nagyon gyenge 2400 m 16 percig gyenge az nemtudom mennyi közepes az valahol 14 perc környékén van jó 12 perc alatt kiváló 10:15 alatt ez 2400 m ha heti ötször csinálod akkor 1 hónap alatt lehet hogy eléred a jó kategóriát
2013. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!