Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportok alkalmasab...

Melyik küzdősportok alkalmasabbak gyengébb fizikumú emberek számára?

Figyelt kérdés
Tudom hogy minden harcművészetben számít az hogy legyen valami erőnk és erre edzenek is az órákon minket, de biztos van olyan amiben kevésbé számít hogy milyen erős vagyok...
2013. júl. 24. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Lelki terrorista lehetsz.

Tudtommal minden normális küzdősportnál fontos az erőnlét.

Milyen erős vagy? Erre vannak a súlycsoportok.

2013. júl. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg vannak bizonyos kungfu fajták, amiket így reklámoznak (nem tudom, hogy most Wing tzun, vagy chun vagy czun vagy pontosan melyik, a hozzáértők majd kijavítanak).

De egyébként célszerű inkább meg is erősödni, annyi idő alatt, mire a megfelelő technikát megtanulod az erőnlétedet is nagyon nagy mértékben lehet fejleszteni, ami szvsz minden esetben fontos, ha gyengébb is vagy az ellenfelednél, nem mindegy, hogy milyen mértékben.

2013. júl. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igen én is tudom, célszerű a gyúrás. Az első hozzászólónak:

ha elmennék bokszolni 25 kilóval (előre szólok hogy nem ennyi vagyok), attól még nem fogom tudni megvédeni magam mondjuk egy 80 kilóssal szemben, de pl. az aikido, (de nem vagyok benne biztos hogy ez a harcművészet így működik, azért teszem fel a kérdést) az ellenfél erejét használja fel feszítésekhez, földre juttatáshoz. Persze mint már említettem, nem tudom hogy melyik harcművészet miből áll...

2013. júl. 24. 13:35
 4/4 aikiboxer ***** válasza:
Tök mindegy, hogy milyen az erőnléted most -- kezdj el járni, és majd hozzáerősödsz. Erre való az edzés.
2013. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!