Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik, hogy valaki sokkal...

Létezik, hogy valaki sokkal gyengébb az átlagnál?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz. De kíváncsi vagyok, mi lehet ez.


Sosem jártam egyesületbe sportolni.

Ellenben oviban tornáztam, általános alsóban néptánc volt, egy tanévig fociztam. Általános felsőben és gimnáziumban több évig gyógytornáztam, gyógyúsztam.

Kiskoromban a nyarakat sok mozgással töltöttem, vidéken.


Kb. 15-17 éves korom között volt egy lusta időszakom. Ekkor pár évig nem gyógytornáztam, magamtól se mozogtam, vidéken se voltunk annyit. Valószínűleg ezen évek alatt gyengültem, ez nyilvánvaló.


Körülbelül 17 éves korom óta itthon gyógytornán rögzült gyakorlatokat végzek, kocogni, bringázni, úszni járok. Nem rendszeresen, de úgy gondolom, a semminél mindenképpen több. Mégpedig a 17-20 éves korúak közül sokak csak annyit sportolnak, hogy a villamoshoz futnak.

Az a gond, hogy nem szeretem hajtani magam, csak addig, amíg még jól esik. Ezért lassan fejlődök csak az évek során.


Szóval eleget sosem mozogtam, de valamennyit mégis. Manapság már létezik olyan gyerek, aki a számítógépnél ül egész kiskorában, később felváltva a kocsmában, mozogni pedig csak a diszkóban mozog.



Mégis azt veszem észre, hogy jóval gyengébben teljesítek olyanoknál, akik semmit se mozognak, sőt, néha időseknél, vagy túlsúlyos+dohányzóknál.

Már azt hinném, hogy elértem valamit eredményt, amikor beszélgetek valakikkel, vagy itt olvasok kérdést, vagy együtt mozgunk (pl. egy kisebb "túra", vagy bringatábor).


Nyamvadt kisgyerek voltam, csecsemőként többször is kórházban.

Lehet, hogy ezért gyengébb emberként kezdtem pályafutásomat, és a mozgásom annyira volt elég, hogy szinten maradjak? Nagyobb akaraterővel én is erős lehetek majd?


20/L


2013. júl. 1. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehetsz,de csak ha megerőlteted magadat.
2013. júl. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 poiu ***** válasza:

Nagyjából az egész problémát nem értem. Miért kellett gyógytornáznod? Honnan tudod, mennyit mozog az, aki számítógépezik? És egyáltalán, az egészséged, jó közérzeted miért függ mások teljesítményétől?

Persze erős lehetsz, megfelelő diétával és edzéstervvel.

2013. júl. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az aggaszt, hogy aki bevallja, hogy semmit se mozog mondjuk 5-10 éve, vagy aki hozzá még túlsúlyos és dohányzik is, az teljesít úgy, mint én, aki ha nem is eléggé, de legalább igyekszem.
2013. júl. 2. 09:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is gyenge kisgyerek voltam. Én sokat voltam kórházban végül sportoló lettem, nemzetközi versenyekre is jártam.

Most már én sem vagyok az igazi, régen bármilyen edzést végigcsináltam, emlékszem voltak olyan edzőtáboraink amikor 35 fokos melegben kellett futni 5 kilómétert én voltam az egyetlen aki végicsinálta és nem gyalogolt egyszer sem. Aztán egyre gyengébb lettem nem tudom miért. Még mindig sportolok hobbi szinten, de már egészen más szinten. Régen 4-5 órás edzéseim voltak, most 50 percest tudok végigcsinálni normálisan. A mi csoportunkban is van olyan aki csak pár éve sportol, szívbeteg, túlsúlyos és mégis jobb kondiban van mint én. Voltam orvosnál semmit nem találtak. Én mondjuk nehéz időszakon mentem át az orvos szerint depressziós is vagyok/voltam azért lettem jóval gyengébb.

2013. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!